۰

قالیباف دراجتماع پرشور مردم اصفهان

 اخبار

//bayanbox.ir/view/8023426714411482465/ghalibaf1.jpg
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در اجتماع پرشور مردم اصفهان گفت: دولتی‌ها بجای اینکه دغدغه مردم را داشته باشند به سمت فعالیت اقتصادی رفته‌اند.

به گزارش حوزه انتخابات خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز با حضور در اجتماع پرشور مردم اصفهان به سخنرانی پرداخت.

وی با بیان اینکه امام خوبان و محرومان و مستضعفان فرمودند: مردم اصفهان بیشترین هزینه را برای انقلاب و نظام داده اند، گفت:. این افتخار نصیب هیچ کدام از استان های کشور نشده است. این هم به این قیمت است که در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس از شمال غرب تا فاو نقطه ای نیست که در آنجا خون فرزندان این استان برای اسلام، انقلاب و ایران بر زمین نریخته باشد.

قالیباف ادامه داد: از همه گروه ها، اقوام، ادیان و مذاهب در این استان به صورت یکپارچه برای عزت اسلام و ایران اسلامی در تلاش هستند و من از اینکه امشب در جمع صمیمی  و گرم شما عزیزان هستم بسیار خوشحالم و از استقبال گرم شما تشکر می کنم.

بحران اقتصادی دامن استان قدرتمند اصفهان را هم گرفته است

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر به گذشته نه چندان دور این شهر نگاه کنیم می بینیم اصفهان در ابعاد مختلف به لحاظ صنعتی ، توریستی، فرهنگی و کشاورزی بهره مند است. اینجا استانی است که نمادی از اقتصاد ایران بوده است، اما متاسفانه ناکارآمدی مدیران و دولت ها امروز کار را به جایی رسانده است که بحران اقتصادی به معنای رکود، بیکاری و گرانی نه تنها استان های ضعیف بلکه دامن استان قدرتمند اصفهان را هم گرفته است و مردم را هر روز ضعیف و ضعیف تر کرده است.

 

وی گفت: امروز شرایط سخت اقتصادی این استان، بحران های صنعتی و اقتصادی و مخصوصا بحران آب زاینده رود کارنامه ناکارآمدی این دولت است.

قالیباف افزود: این کشور و استان اصفهان ظرفیت های لازم برای تحول اقتصادی در زمینه های مختلف را دارد، اما علت اینکه ما نمی توانیم از این ظرفیت های عظیم به خوبی استفاده کنیم مشکل مدیریت در کشور است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز مهم ترین نقطه قوت ما جوانان تحصیلکرده و با مهارت هستند . فراموش نکنیم که همه دنیا و کشورهای پیشرفته مهم ترین چالش شان نداشتن چنین نیروی جوانی است.

دولتی‌ها بجای اینکه دغدغه مردم را داشته باشند به سمت فعالیت اقتصادی رفته‌اند

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متاسفانه وقتی دولت ها و مسئولان بالا به این سمت حرکت می کنند که به جای اینکه دغدغه مردم را داشته باشند و در خدمت مردم باشند به سمت تجارت و فعالیت ها و دغدغه های خودشان هستند، نیروی جوان، متدین و کارآمد ما دچار بحران اقتصادی می شود و این بحران اقتصادی ما را در آستانه یک بحران اجتماعی هم قرار می دهد.

قالیباف عنوان کرد: در جامعه ای که فقر وجود داشته باشد و شرایطی به گونه ای باشد که جوان ما برای اداره زندگی اش کلیه خودش را می فروشد، چه بسا که او دین خود را هم بفروشد.

وی گفت: امام راحل فرمودند انقلاب متعلق به مستضعفان است و مدیران و مسئولان جامعه حق ثروت اندوزی حلال را هم ندارند، اما امروز متاسفانه این روحیه اشرافیگری و تاجرمآبانه و ضعف مدیریت باعث شده است که همه فرصت های منابع انسانی ما و فرصت های اقتصادی ما در اختیار رانت خوارانی قرار گیرد که با قاچاق کالا و ارز در سقف 25 میلیارد دلار، کمر اقتصاد و تولید کنندگان ما را بشکنند.

مدیریت وضعیت نابسامان کشاورزان ما با چه کسی است؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: امروز کشاورزان ما تولیدات خود را انجام می دهند و محصولات خود را با همه سختی ها و مشکلات از زمین برمی دارند و از درختان می چینند، اما متاسفانه یا هیچ سودی نمی برند، یا کمترین بهره را می برند و یا تولید خودشان را دوباره در همان زمین دفن می کنند و از بین می برند. این در حالی است که دلالان زالو صفت بدون هیچ حرکتی، بیشترین منفعت را در این میان می برند. مدیریت این وضعیت با چه کسی است؟

 

وی گفت: هر زمان که بحث مربوط به حل مشکلات اساسی و جدی است، ما شاهد هستیم که این دولت می گوید برای این کار اعتبار و بودجه نداریم، یا می گوید این کار نمی شود و یا می گوید این کار را نمی توانیم انجام دهیم. ما حرفمان با آنها این است که چطور می شود بودجه جاری در آغاز دولت 104 هزار میلیارد تومان بوده باشد و در سه سال گذشته هزینه دولت بیش از سه برابر افزایش یافته و به 330 هزار میلیارد تومان برسد، اما وقتی می گوییم با این گرانی و افزایش قیمت هایی که هر روز در نرخ بهای آب و برق و گاز و تلفن و مرغ و تخم مرغ و... پیدا می شود، باید به محرومانی که تنها با یارانه زندگی می کنند یارانه بیشتری پرداخت کرد، می گویید نمی شود؟ سال 89 یارانه 45 هزار و 500 تومان بود. این یارانه حق آنها بوده است و از محل افزایش هزینه حامل های انرژی تامین شده اما امروز ارزش آن یارانه به 15 هزار تومان رسیده است. پس چرا نباید حق محرومانی که فقط با این یارانه امورات زندگی شان را می گذرانند، پرداخت شود؟

یارانه باید به 150 هزار تومان برسد

قالیباف تصریح کرد: ما می گوییم یارانه باید به 150 هزار تومان برسد و این پول مختص همین قشر مستضعف است و وجود دارد اما دولت این را هزینه جاری خودش می کند. آنها می گویند اگر این پول را به مردم بدهیم گرانی ایجاد می کند؛ اگر دولت خرج کند گرانی ایجاد نمی کند ؟! درواقع این موضوع حاکی از نگاه اشرافی گری و تاجر مآبانه آنها است.

وی گفت: تحول اقتصادی را بنده به مردم عزیز متعهد شده ام، دولت مردم متعلق به شما است. در هر عرصه ای که توفیق خدمت و مدیریت داشتم امکان ندارد تعهدی داده باشم و عمل نکرده باشم. دولت مردم دولت حرف و شعار نیست، ما دولت کار و عمل هستیم. یک نمونه آن همین متروی اصفهان است. چند سال است که دولت مشکلات همین چند کیلومتر مترو اینجا را حل و فصل نکرده است اما امروز این توفیق در شهر تهران است که نزدیک به 300 کیلومتر مترو در تهران فعال شده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: حرف ما این است که چرا باید این امکان تنها در تهران باشد؟ همه امکانات تا محروم ترین نقطه کشور باید برود و می تواند این اتفاق بیفتد. این ظرفیت وجود دارد و ما معتقدیم هم داریم، هم می شود و هم می توانیم.

وی گفت: شما مطمئن باشید در این تحول اقتصادی در اولین گام سیستم مربوط به سامانه های مالیاتی را به نفع 96 درصدی ها اصلاح خواهیم کرد و با همه 40  درصدی که امروز فرار مالیاتی دارند و همه 4 درصدی هایی که بیشترین منفعت را می برند و مالیاتی پرداخت نمی کنند، برخورد می کنیم.

مالیات را در شرایط مشخصی برای تولید کنندگان خواهیم بخشید

قالیباف تصریح کرد: امروز مالیات را از کارمند و کارگر و کسبه جز و تولید کننده های متوسط و کوچک می گیرند اما ما این موضوع را کاملا عکس خواهیم کرد و مجموعه مالیات را در شرایط مشخصی برای تولید کنندگان خواهیم بخشید.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به مشکلات بانک‌ها عنوان کرد:  وقتی حرف از سیستم بانکی می زنیم، عرض ما هیات مدیره ها و مسئولان و کسانی است که متاسفانه جزو 4 درصدی هایی هستند که صندلی های مربوط به بانک را خرید و فروش می کنند و و عزل و نصب می کنند. نتیجه این می شود که 80 درصد وام ها در اختیار چند هزار نفر قرار می گیرد و میلیون ها نفر برای وام 10 میلیون تومانی ده ها ماه در صف باقی می مانند.

وی گفت: خودمان را متعهد می دانیم از محل یارانه ای که داده می شود و افزایش یارانه ای که از افزایش درآمد صورت خواهد گرفت، برای قشر محرومی که عمدتا وام های جزئی می خواهند، برنامه ریزی کرده وامورات را تسهیل کنیم. روند تخصیص وام های زیر 15 میلیون تومان که هر روز برای یک ضامن و یا یک سند دچار مشکل است، را اصلاح می کنیم.

به روستایی می گویند ضامن کارمند رسمی دولتی بیاور

قالیباف گفت: به روستایی می گویند کارمند رسمی دولتی را بیاور که پای وامت را امضا کند و ضامن شود. خب معلوم است نمی تواند و درنهایت وام را به او نمی دهند. ما با احتساب از محل یارانه ها ضمانت وام های تا سقف 15 میلیون تومان را خواهیم کرد تا مردم بدون ضمانت وام بگیرند و در صف باقی نمانند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: به حول و قوه الهی به شما عرض می کنم مطالعه دقیق در این زمینه انجام داده ام. من سال های متوالی در قرارگاه سازندگی مسئولیت داشتم و سال هایی که در شهر تهران در زمینه های مختلف فعالیت داشتم با مباحث اجرایی در عرصه اقتصادی آشنایی کامل دارم . به شما عرض می کنم با کمک شما جوانان 5 میلیون شغل را در طول دوره 4 ساله ایجاد خواهیم کرد.

وی در پایان سخنرانی خود گفت: همینطور که در سخت ترین اجرای پروژه های شهر تهران شما شاهد بودید ما یک شمارشگر می زدیم و زمان را مشخص می کردیم تا مردم ببینند بر اساس آن زمان کار را به اتمام می رسانیم. از آغاز دولت مردم بعد از اراده و خواست شما برای تغییر و پایان دادن به این دولت 4 درصدی ها؛ از روز آغاز کار، شمارشگر 5 میلیون شغل را روشن خواهیم کرد و به میزان اشتغال از آن شمارشگر کسر خواهیم کرد.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی