۰

در حاشیه مراسم افتتاح 88 پروژه در منطقه 19

 اخبار

//bayanbox.ir/view/2487509201824481841/dr1.jpg

شهردار تهران گفت: طبق برنامه دوم شهرداری، مدیریت شهری ملزم به ساخت 125 ایستگاه آتش نشانی است، بیان کرد: سال84 ، 75 ایستگاه داشتیم که امروز این تعداد به بیش از 125 ایستگاه افزایش پیدا کرده است. ضمن اینکه ما 40 ایستگاه از 75 ایستگاهی که در سال 84 تحویل گرفته ایم را نوسازی کردیم.
 

محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاح 88پروژه در منطقه 19 و بهره برداری از 7ایستگاه آتش نشانی اظهارکرد: من همیشه به دوستان گفتم که هر کدام از پروژه ها که آماده بهره برداری هستند را در اختیار شهروندان قرار دهند و مسوولان منطقه منتظر مراسم افتتاح نباشند. با این وجود افتتاح این 88 پروژه موجب شد تا تعداد سرای محلات در منطقه19 افزایش پیدا کند و منطقه ای که یک روز حتی یک مجموعه ورزشی و آبی نداشت امروز صاحب 6 مجموعه باشد. البته پروژه های مذکور در حوزه بزرگراه ها، فضای سبز و زیرساخت های منطقه ای نیز متعدد بودند.

وی گفت: چندسال قبل منطقه19 هیچ مسیر شرقی و غربی نداشت اما امروز دو مسیر شرقی و غربی در این منطقه داریم . بزرگترین و مجهز ترین مرکز معاینه فنی نیز در این منطقه احداث شد و ما توانستیم مشکل فروش خودروهای دست دوم را در این بخش ساماندهی کنیم.

شهردار تهران با اشاره به افتتاح همزمان 7 ایستگاه آتش نشانی در مناطق مختلف بیان کرد: امروز به شکل نمونه ایستگاه آتش نشانی در منطقه 18 را افتتاح کردیم و همزمان 6 ایستگاه دیگر در مناطق مختلف افتتاح شد. با این اتفاق امروز تعداد ایستگاه های اتش نشانی تهران از مرز 125 ایستگاه گذشت.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه دوم شهرداری، مدیریت شهری ملزم به ساخت 125 ایستگاه شده بود، بیان کرد: سال84 ، 75 ایستگاه داشتیم که امروز این تعداد به بیش از 125 ایستگاه افزایش پیدا کرده است. ضمن اینکه ما 40 ایستگاه از 75 ایستگاهی که در سال 84 تحویل گرفته ایم را نوسازی کردیم.

کاهش 1.5دقیقه ای زمان رسیدن آتش نشانان به محل حادثه

شهردار تهران با بیان اینکه امروز با وجود ترافیک و افزایش چندمیلیونی خودروها زمان رسیدن ماشین های آتش نشانی به محل حادثه 1.5 دقیقه نسبت به قبل کاهش داشته است، تصریح کرد: ظرفیت تجهیزات اتش نشانی ما به روز شده و امیدواریم بتوانیم درحوزه پروژه های مدیریت بحران نیز رشد بیشتری داشته باشیم.

وی در پاسخ سوالی یکی از خبرنگاران مبنی بر وعده های داده شده از سوی مسوولان برای تجهیزات وسایل آتش نشانی پس از حادثه پلاسکو گفت: اگر منظورتان کمک خارج از شهرداری است که نه چنین اتفاقی نیفتاد اما خودمان 30 میلیاردتومان از 100 میلیاردتومانی که برای تجهیزات مخصوصا پله های بزرگتر و بلندتر پیش بینی کرده بودیم را اختصاص دادیم و در این مورد پله ها خریداری شده و در حال انتقال است. ضمن اینکه تجهیزات آسیب دیده در حادثه پلاسکو هم تعمیر شدند.

درحوزه تجهیزات آتش نشانی وضع بدی نداریم

شهردار تهران با تاکید بر اینکه درحوزه تجهیزات آتش نشانی وضع بدی نداریم، افزود: با بعضی از اتفاقاتی که در کشورهای پیشرفته رخ داد دیدم که قدرت عمل و تجهیزات آتش نشانی ما مناسب است .

در حوزه پیشگیری و اعمال نظارت دچار مشکل هستیم

قالیباف بااشاره به اقدامات دولت پس از حادثه پلاسکو خاطرنشان کرد: دولت محترم، هیاتی ملی را برای بررسی موضوع انتخاب کرد و هیات نیز اولین گزارش خود را ارایه داد که به نظر من سند خوبی است برای آنکه بدانیم چه کارهایی انجام شد و چه کارهایی باید کرد. ما در حوزه پیشگیری و دستگاه هایی که باید اعمال نظارت کنند دچار مشکل هستیم و امیدواریم با استناد با آن سند همه دستگاه ها ضعف های گذشته خود را بدانند و رسانه ها نیز با آن گزارش اولیه رسیدگی کنند .

آتش نشانی به لحاظ قانونی فقط وظیفه رصد و ابلاغ ضعف های ساختمان ها را دارد

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا زور شهرداری تهران می رسد تا جلوی فعالیت برخی از ساختمان های ناایمن را بگیرد، گفت: بخش 22همین سند مشخص کرده که چه دستگاه هایی چه کارهایی باید انجام بدهند .معلوم است که اگر یک جا کارگاه تولیدی است یا ساختمان تجاری است چه دستگاهی مسوول رسیدگی به وضعیت ناامنی ساختمان است . طبیعتا مشخص است که زمان ساخت چه کسی باید نظارت انجام دهد و اتش نشانی هم وظیفه دارد ساختمان را به طور مرتب رصد و ضعف ها را ابلاغ کند اما این که آیا اتش نشانی می تواند ساختمان را تعطیل کند خیر چنین توانی ندارد. به طور حتم قانون مشخص کرده است که چه کسی در این خصوص اختیار دارد اما مساله این است که ما در اجرای درست قانون درکشور دچار اشکال هستیم .

بیش از 330میلیاردتومان هزینه اجرای88 پروژه منطقه19

قالیباف در پاسخ به سوالی مبنی بر هزینه افتتاح 88 پروژه منطقه 19 اعلام کرد: بیش از 330میلیاردتومان به اجرای پروژه های مذکوراختصاص داده شد .

وی درپاسخ به سوالی دیگر مبنی بر ناکافی بودن 100پارکینگ درتهران بیان کرد: شورای اسلامی شهر تهران تثبیت کرد پارکینگ حق فروش نیست و جریمه ها باید گرفته شود و بدون پارکینگ پایان کار داده نشود که تمامی این موارد در حال حاضر انجام می شود . ضمن این که پول هایی که از محل پارکینگ دریافت می شود باید در همین حوزه هزینه شود .

ساخت پارکینگ تشویق مردم به استفاده از خودروی شخصی است

قالیباف با بیان اینکه امروز دنیا به دنبال ساخت پارکینگ نیست چرا که ساخت پارکینگ تشویق مردم به استفاده از خودروی شخصی است، عنوان کرد: ما فرهنگ استفاده از پارکینگ را به درستی نمی دانیم خیلی جاها خیلی موارد با وجود اینکه پارکینگ موجود است، خودروی خود را دوبله پارک می کنند . به همین دلیل باید تلاش کنیم تا با توضیح درست خدمات میزان سفر را درشهر را کاهش دهیم و اگر سفری انجام می شود با اولویت حمل ونقل عمومی اتفاق بیافتد.

وی با تاکید بر ضرورت سخت گیری درخصوص پارک کردن ماشین در خیابان ها بیان کرد: یکی از مشکلات ما در شهرها این است که برای هر واحد آپارتمان یک پارکینگ پیش بینی می کنیم، این در حالی است که سرانه خودرو برای هر خانواده بیش از یک ماشین است. ما نمی گوییم هر واحد آپارتمان دو پارکینگ داشته باشد بلکه ضروریست برای ورود وخروج خودرو درشهر سختگیری کنیم تا هر فرد فکر نکند باید یک ماشین شخصی داشته باشد .

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی