۰

دکتر محمدباقر قالیباف در اجتماع پرشور مردم خرم آباد

 اخبار

//bayanbox.ir/view/4338212687575752568/dr01.jpg
 افتخار استان لرستان به محب اهل بیت(ع) بودن است و مراجع بزرگی چون آیت الله العظمی بروجردی و شهدای بزرگ و افتخار آفرین تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) را تربیت کرده است. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند رشادت و جنگ لرها دیدنی است ما در میدان جنگ ولایتمداری، شهادت طلبی و محب اهل بیت بودن را از مردم این استان دیدیم. توفیق داشتم که سفرهای استانی خودم را از استان‌های محروم آغاز کنم؛ از این جهت که انقلاب ما انقلاب محرومان و مستضعفان است. امام(ره) ما که امام مهربانی ها بودند، فرمودند: مستضعفان تا آخر خط با این انقلاب هستند نه ثروتمندانی که درآمد های نا مشروع داشته باشند. این کشور و سرزمین از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است.


یکی از علت های اساسی بیکاری جوانان ضعف مدیریت در قوه اجرایی کشور است.

قالیباف در ادامه افزود: آمارها نشان می دهد ما پنج درصد منابع جهانی را در اختیار داریم درحالی که تنها یک درصد جمعیت دنیا در ایران است. در این شرایط این سوال برای همه جوانان و مردمان ما وجود دارد که وقتی ما از بهترین منابع و نیروهای جوان، متخصص و ماهر برخوردار هستیم چرا باید چنین شرایطی داشته باشیم. امروز یکی از مهم ترین مشکلات کشورهای پیشرفته دنیا نداشتن نیروهای جوان است، اما در کشور ما با وجود نیروهای جوان شاهدیم که در خانه ای نیست بزنیم اما بیکاری در آن وجود نداشته باشد. این از دردهای امروز جامعه است.

 قالیباف با اشاره به موضوع بیکار گفت: یکی از علت های اساسی بیکاری جوانان ضعف مدیریت در قوه اجرایی کشور است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در روز 29 اردیبهشت گفت: ما در 29 اردیبهشت می خواهیم سکان اداره کشور در حوزه مدیریت را به دست کسی بسپاریم که بتواند از منابع سرشار، امکانات مادی و ظرفیت های انسانی کشورمان استفاده کند. این فرد باید کسی باشد که مشکلات جامعه را بداند و هیچ دغدغه ای جز دغدغه مردم در ذهنش نداشته باشد. باید مدیریت اجرایی کشور را به دست کسی بدهیم که به پیمانی که در 12 فروردین همه ملت به امام راحل بستند پایبند و ماندگار باشد، حرف امام(ره) این بود که مردم بر سرنوشت خودشان حاکم باشند و در همه صحنه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی حضور داشته باشند. باید کسی سکان کشور را به دست بگیرد که صحنه را برای فعالیت عموم مردم باز کند.


سرمایه بانک ها متعلق به همه مردم است

قالیباف در ادامه گفت: به من می گویند این حرف را نزن؛ اما می دانیم امروز موجودی و سرمایه بانک ها متعلق به همه مردم است، از کسی که پنجاه هزار تومان تا کسی که چند صد میلیون در بانک می گذارد؛ این سرمایه های مردم است. بنابراین باید همه مردم از یک کشاورز گرفته تا یک کارگر و تا یک کارآفرین همه و همه بتوانند از این سرمایه استفاده کنند. حتی آن خانواده‌ای که در صف وام ازدواج است باید بتواند از این ظرفیت استفاده کند؛ اما می بینیم چند صد هزار میلیارد از سرمایه های ما در اختیار چند صد نفر قرار می گیرد در حالی که مردم برای دریافت یک وام ساده باید مدت ها در صف انتظار باقی بمانند. وی ادامه داد: دولتی که می خواهد با چنین رویکردی مردم را اداره کند می شود همین دولت و کسانی که ما به آنها چهار درصدی‌ها می گوییم. چطور می شود در حالی که در مرزهای ما همه چیز قابل کنترل است، شاهد قاچاق کالا و ارز را باشیم؟


قالیباف در ادامه با اشاره به‌ چهاردرصدی‌ها گفت: چهار درصدی ها کسانی هستند که بیشترین منفعت را از اموال عمومی بدون هیچ تلاش و کاری می برند و حتی تجار زحمتکش، تولید کنندگان، کارخانه داران و پیمانکاران عزیز که بدون شک بدون آنها قادر نیستیم شغل ایجاد کنیم، در این شرایط در مشکلات به سر می برند. علت اینکه می بینیم کارخانه هر روز یکی پس از دیگری تعطیل می شوند این است که چهاردرصدی ها اجازه فعالیت به دیگران نمی دهند. آنها کسانی هستند که در حجم گسترده کالاهای مضر و غیرضروری را به صورت غیرقانونی وارد کشور می کنند. عزیزان کشاورز می بینند که تولیدات آنها گاهی اوقات به اندازه زحمت آنها ایجاد درآمد نمی‌کند؛ اما در بازار مصرف این کالا را با چندین برابر سود می فروشند، در این شرایط مصرف‌کننده گران می خرد و تولید کننده نیز ضرر می کند اما واسطه گران زالو صفت بدون هیچ کاری بیشترین منفعت را می برند و جامعه را به زمین می زنند. امروز دم از این می زنند که باید امنیت سرمایه را در جامعه حفظ کنیم. مگر می شود به دنبال رونق اقتصادی بود اما امنیت سرمایه گذاری را برقرار نکرد.


وی در ادامه با اشاره به موضوع آرامش در کشور گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند آرامش، آسایش، دوستی و محبت در جامعه هستیم اما با بی‌تدبیری‌هایی که صورت می‌گیرد، شاهد هستیم در حوزه امنیت سرمایه‌گذاری هیچ کاری صورت نگرفته است. در حال حاضر بخشی از مردم مستضعف و کسانی که بر اساس همان مسیر قانونی در موسسات مالی سرمایه گذاری کرده اند در چه وضعیتی قرار دارند؟ امروز موسسه کاسپین و یا سایر موسسات مشابه چه وضعیتی دارند؟ کسانی هستند که ثمره زندگی خودشان را در این صندوق ها گذاشته اند اما دولت قادر نیست سپرده یک پیرزنی که بر ویلچر نشسته را حفظ کند در این شرایط چطور ممکن است امنیت سرمایه گذاری را فراهم کند؟ چطور می شود کسانی که جزو 4 درصدی ها هستند بیشترین منافع و امتیاز را می برند و سرمایه های آنها حفظ می شود اما سرمایة سرمایه گذاران کوچک و خرد و سپرده گذاران ما از بین می رود.


آن چیزی که امنیت را برهم زده بی تدبیری کسانی است که نا امنی و دوری از آسایش و آرامش را با فقر، بیکاری، تنگدستی و کم در آمدی به خانه های مردم بردند. اینها هستند که امروز ناامنی ایجاد می کنند. ناامنی از این بزرگتر که فاصله بین تولید و ورشکستی تولیدکننده و پیمانکار ما نداشتن سرمایه است و سرمایه نیز در اختیار عده ای خاص قرار دارد.این موارد باعث شده که سپرده گذاران و سرمایه گذران امنیت نداشته باشند، اما این ها امنیت آن 4 درصد را برقرار کنند.

باید به جای حرف کار و به جای شعار عمل از خود نشان دهیم

 قالیباف با اشاره به وعده‌هایش در روز ثبت نام گفت: بعضی ها می‌گویند نمی شود 5 میلیون شغل ایجاد کرد. ما می گوییم با روندی که شما دنبال می کنید و سرمایه ها را به صورت رانت در اختیار عده خاصی قرار می دهید حتما نمی شود بیکاری را در کشور ریشه کن کرد، اما اگر از این ظرفیت ها استفاده کنید و مردم را در اقتصاد مشارکت دهید مطمئن باشید هم داریم، هم می شود و هم می توانیم. ان‌شالله در 29 اردیبهشت به کار کسانی که تنها حرف زدند و شعار دادند پایان می دهیم. ما باید به جای حرف کار کنیم و به جای شعار عمل نماییم. امروز کشور ما نیازمند کار و عمل است.

وی در ادامه با اشاره به تجربیات گذشته‌اش گفت: روزی که در شهر تهران توفیق خدمت پیدا کردیم؛ برای هر پروژه تایمری گذاشتیم تا مردم بدانند پروژه تا چه زمانی به اتمام می رسد. به حول و قوه الهی با کمک ملت در صحنه، اولین کار دولت مردم در مسند کار و خدمت این است که شمارش معکوس ایجاد 5 میلیون شغل را می زنیم تا مردم ببینند چگونه هفتگی، ماهانه و سالانه شغل ایجاد می شود و این تایمر به سمت صفر حرکت می کند.

باید کاری کنیم که اختیار در دست مردم باشد

ما به دنبال تغییر وضعیت موجود هستیم، دولت هزینه های جاری خودش را در طول سه سال گذشته بیش از سه برابر کرده است یعنی از 104 هزار میلیارد تومان به 330 هزار میلیارد تومان افزایش داده است اما این مردم کم درآمد و فقیر ما که فقط و فقط از محل یارانه زندگی می کنند در سال 89 مبلغ 45 هزار و 500 تومان دریافت می کردند که امروز ارزش آن به کمتر از 15 هزار تومان کاهش پیدا کرده است. چطور بودجه جاری دولت را در سه سال، سه برابر می کنید اما در طول شش، هفت سال حاضر نیستید یارانه این دست از مردم را سه برابر کنید؟ می گویند پول نداریم، ما می گوییم برای خودتان پول دارید برای مردم ندارید؟ ما باید به این وضع پایان دهیم.

قالیباف با اشاره به موضوع تولید ثروت گفت: جسته گریخته شنیده ام که وقتی از 4 درصدی ها صحبت می کنیم، فرصت طلبان و همان 4 درصدی هایی که به دنبال سوء استفاده هستند فکر می کنند ما با تولید ثروت مخالف هستیم. ما دست تولید کننده ای که صد ها میلیارد دارایی دارد و زحمت می کشد را می بوسیم و برای او امکان هم فراهم می کنیم. به تاجر عزیزی که مواد اولیه کارخانجات و کالای ضروری مورد نیاز مردم را وارد می کند، هم تسهیلات می دهیم، هم فرصت بهتری برای آن فراهم می کنیم و هم دست کسی که تولید ثروت می کند را می بوسیم.

باور ما این است که نمی توانیم بدون او شغل ایجاد کنیم، اما دست کسی که کالاهی مضر، غیر ضروری و خلاف قانون را از مسیر غیر قانونی و با دور زدن قانون وارد می کند و همه کارخانه های ما را یکی پس از دیگری تعطیل می کند را به کمک شما مردم قطع می کنیم.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی