۰

مراسم رونمایی از پروژه های نقشه همراه شهر تهران

 اخبار

//bayanbox.ir/view/3533235074544728025/dr.jpg

شهردار تهران با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات جدی ما در مجموعه های ساختار کشور شکل مدیریتی است که به 50 تا 60 سال قبل بر می گردد، گفت: مدیریت جامعه امروز به این شکل حتما نشدنی است و زیبنده شهر و کشور ما نیست .


مهمترین چالشی که با آن مواجه هستیم، مشکل مدیریت است.


محمدباقر قالیباف در مراسم رونمایی از پروژه های نقشه همراه شهر تهران، سامانه مشاهده تخلفات رانندگی رویت شده و کتاب اطلس پایداری شهر تهران ضمن قدردانی از زحمات مدیران شهری در همه سطوح اظهارکرد: مهمترین چالشی که امروز ما در نهادهای عمومی، غیردولتی، دولتی و بخش خصوصی و همچنین در مسائل اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور با آن مواجه هستیم، مشکل مدیریت است.


وی با بیان اینکه موضوع مدیریت به نوع تفکر بر می گردد ، گفت: متاسفانه ما اکنون از پیرو تفکر نسل دوم یا موج دومی هستیم که به دهه های 60 و 70 میلادی برمی گردد . آن زمان نوع نگاه دنیا این گونه بود که هر فردی یک خودرو داشته باشد و این باعث افتخار بود. این نگاه به دنبال ارتقای کیفیت و تکنولوژی در زمان خود بود، اما امروز در دنیا تفکر نسل چهارمی حاکم است . در واقع با وجود سیستم های حمل ونقل که در تمامی دنیا مورد استفاده است و یا مواردی مانند اسنپ و تپسی، دیگر داشتن یک خودرو برای هر فرد افتخار نیست .


شهردار تهران ادامه داد: امروز با وجود سیستم های دانش بنیان تحولات مهمی در حوزه اقتصاد ، مسائل جتماعی و فرهنگی اتفاق افتاده که عدالت جغرافیایی، اجتماعی ، شفافیت و مبارزه با فساد به صورت سیستماتیک را به همراه دارد . ضمن اینکه این تحول منجر به کنترل وقت ، کاهش تورم، کاهش هزینه تولید و هزینه حمل ونقل می شود .


قالیباف با اشاره به تجربه این تحول در تهران عنوان کرد: امروز شاهد فعالیت یک هایپرمارکت در بزرگراه شهید باکری در منطقه 5 هستیم . این مجموعه با سرمایه کم راه افتاده است و سرمایه گذار پولی بابت خرید زمین نداده و تنها مکان را اجاره کرده است . در کنار این موضوع هر شرکت به صورت مستقل و زنجیره ای اقدامات مربوطه به تولید و بسته بندی را انجام می دهد و مردم به شکل متمرکز در این مراکز خرید های خود را انجام می دهند .به طور حتم این موضوع یک اتفاق بزرگ است .


وی با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات جدی ما در مجموعه های ساختار کشور شکل مدیریتی است که به 50 تا 60 سال قبل بر می گردد، گفت: مدیریت جامعه امروز به این شکل حتما نشدنی است و زیبنده شهر و کشور ما نیست .


همه چیز حتی اقتصاد باید مردمی شود، این موضوع در عمل به کاهش هزینه‌ها و از بین بردن مفاسد می‌انجامد .


شهردار تهران در بخش دیگر از سخنانش با  اشاره به راه اندازی نقشه همراه شهر تهران و سامانه مشاهده تخلفات رانندگی رعایت نشده و همچنین کتاب اطلس پایداری شهر تهران بیان کرد : خوشحالیم که این اقدام در یک فرایند مداوم و مستمر اتفاق افتاد. به واسطه این اتفاق امروز بیش از 160 سرویس در مجموعه شهرداری تهران و شهر تهران ارایه می شود که یک بخش از آن مانند موضوع فاینانس داخلی است و یک بخش از آن که شامل حدود یک سوم از سرویس ها می شود، برای شهروندان است . به باور من، مدیریت واحد شهری را باید ازهمین جا دنبال کنیم و امیدواریم این کار روز به روز با سرعت بیشتری انجام شود .


قالیباف گفت: این راه توقفی ندارد و ما مرتب باید مسیر را پیش ببریم و به دنبال به روز رسانی تجهیزات و سرویس های متعدد دیگری باشیم که می توان ایجاد کرد .


وی با تاکید  بر ضرورت شکل گیری مدیریت کارفرمایی وافزایش مشارکت مردم در امور تصریح کرد: مهمترین موضوعی که دراین خصوص در شهر داریم و عده ای معتقد بودند که امکان واگذاری ندارد و بحثی کاملا حاکمیتی است حوزه شهرداری بود اما امروز این موضوع را می توانیم به طور کامل به مردم واگذار کنیم و موارد حاکمیتی آن در قالب طرح تفصیلی در اختیار شهرداری باقی بماند.


باید تفکر فرتوت نسل دوم را به فراموشی بسپاریم و درک درستی از واقعیت امروز جهان و پیشرفت‌های علمی داشته باشیم.

شهردار تهران یادآورشد: روزی که توفیق خدمت در پلیس را داشتم بحث مدیریت کارفرمایی مبنی بر واگذاری صدور گذرنامه به مردم را مطرح کردم. این موضوع با عنوان یکی از مهمترین بخش های حاکمیتی با مخالفت های جدی دولت وقت روبرو شد. در واقع اعتقاد بر این بود که این موضوع باید فقط در اختیار نیروی های انتظامی و امنیتی باشد و پشت درهای بسته انجام شود . با تمامی این مخالفت ها این واگذاری انجام شد و امروز مردم با مراجعه به نزدیک ترین دفتر به محل سکونت خود می توانند گواهینامه یا گذرنامه خود را دریافت کنند.


قالیباف با تاکید بر اینکه همه چیز حتی اقتصاد باید مردمی شود، گفت: این موضوع در عمل به کاهش هزینه ها و از بین بردن مفاسد می انجامد . باید تفکر فرتوت نسل دوم را به فراموشی بسپاریم و درک درستی از واقعیت امروز جهان و پیشرفت های علمی داشته باشیم.


گزارش تصویری

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی