۰

مراسم بهره برداری همزمان از پروژه های عمرانی پایتخت

 اخبار

//bayanbox.ir/view/455751973262461857/drghalibaf.jpg

شهردار تهران با تاکید بر اینکه ما در 12 سال گذشته نشان دادیم که در انجام کارها سلایق سیاسی موضوعیت ندارد، گفت: هر کسی که در نظام اسلامی به نظام ولایی و باورهای دینی اعتقاد دارد، متخصص و خدمتگزار است توانسته و می تواند در شهرداری پایتخت فعالیت کند.

شهردار تهران صبح امروز در مراسم بهره برداری همزمان از پروژه عمرانی پایتخت با بیان اینکه وظیفه دارم ابتدا از تمامی همکارانی که در سال گذشته بسیار تلاش کرده اند، تشکرکنم، گفت: یک تشکر ویژه نیز ازهمکارانی دارم که در روزهای پایانی سال و ابتدای تعطیلات سال جدید در شهر حضور داشتند و به شهروندان خدمت رسانی کردند .

قالیباف با اشاره به اینکه خوشبختانه در آغاز سال جدید شاهد افتتاح چندین پروژه مهم و تاثیرگذار در شهر تهران هستیم، افزود: به همکاران خود تاکید کردم که اگر امروز نتوانیم این پروژه ها را با هزینه ای معین به بهره برداری برسانیم، در سال های آینده با هزینه ای چندین برابر و زمان بسیار بیشتر آنها آماده بهره برداری می شوند.

وی با بیان اینکه پروژه هایی که امروز به بهره برداری رسیده اند برای شهر تهران بسیار مهم هستند ، تصریح کرد: مرکز مطالعات ژئوتکنیک و مقاومت مصالح شهرداری تهران هم از بُعد بالابردن کیفیت پروژه های عمرانی و هم از بُعد آموزشی  و انتقال تجربه به سایر شهرهای کشور بسیار اهمیت دارد.

قالیباف با اشاره به افتتاحیه تصفیه خانه دریاچه شهدای خلیج فارس گفت: هم اکنون مسائل زیست محیطی برای شهروندان تهرانی مهم و کلیدی است . امروز همه دنیا از جمله مردم کشور ما در شهرهای کوچک و بزرگ به این باور رسیده اند که اگرمسائل زیست محیطی حل و فصل نشده و به آن توجهی نشود کیفیت زندگی درشهرها افزایش نمی یابد .

وی با تاکید بر اینکه وقتی هوای شهر تهران آلوده می شود هیچ کدام از فعالیت ها و پروژه های شهری دیده نخواهد شد ، خاطرنشان کرد : وقتی گرد وخاک در جغرافیای کشور ما زندگی هموطنان را مختل می کند قطعا هیچ کدام از کارهای خوب در آن جغرافیا به چشم نخواهد آمد.

شهردار تهران عنوان کرد : تصفیه خانه شهدای خلیج فارس، آب دریاچه را به صورت 400لیتر درثانیه تصفیه خواد کرد .


تهران در زمینه شهربازی فقیر است


قالیباف با بیان اینکه یکی از دغدغه های همیشگی من که اهالی رسانه نیز به آن کمتر توجه داشته اند این است که ما در حوزه شهربازی برای تفریح خانواده ها در کنار فقیرترین شهرهای دنیا قرار داریم، گفت: شهربازی هایی که هم اکنون در شهر تهران وجود دارند نیز کوچک وغیرپیشرفته هستند . خوشبختانه باید اعلام کنم که در منطقه22 که قطب گردشگری پایتخت به حساب می آید زمینی را برای ساخت شهر بازی در نظر گرفته ایم  اما به دلیل ضعف هایی که در کشور داریم بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آن هنوز ابراز علاقه نکرده است.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه انتقاد اساس سازندگی است و تا انتقاد نباشد کارها به خوبی پیش نخواهد رفت، عنوان کرد: انتقاد درست و سازنده می تواند از خطاها جلوگیری کند و کارها را با دقت بیشتر پیش ببرد .

قالیباف با اشاره به اینکه گاهی جملات و حرف هایی از برخی افراد گفته می شود که انصاف در آن وجود ندارد، افزود: جا دارد امروز و در این مراسم درباره برخی سخنان توضیح بدهم.


در 12 سال گذشته نشان دادیم که در انجام کارها سلایق سیاسی موضوعیت ندارد


شهردار تهران با تاکید بر اینکه ما در 12 سال گذشته نشان دادیم که در انجام کارها سلایق سیاسی موضوعیت ندارد، گفت: هر کسی که در نظام اسلامی به نظام ولایی و باورهای دینی اعتقاد دارد، متخصص و خدمتگزار است توانسته و می تواند در شهرداری پایتخت فعالیت کند.

وی تاکید کرد: در این سالها هیچ گاه همانند کسانی که وقتی به قدرت می رسند اعلام کنند که همگی باید ازحزب ما باشند واگر نیستند کنار بروند رفتارنکردیم .

قالیباف با اشاره به اینکه درتمامی این سالها مورد انتقاد هر دو جریان سیاسی کشور بوده ام تنها به این دلیل که به میل آنها رفتارنکردم، خاطرنشان کرد: چرا باید یک جوان معتقد، متعهد و متخصص از خدمت به هموطنان خود محروم شود .


اگر مدیری نتواند رفاه مردم را تامین کند به انقلاب و اسلام ظلم کرده است


شهردار تهران با بیان اینکه از حضرت امام (ره) یادگرفتیم که نظام مقدس جمهوری اسلام باید رفاه زندگی مردم را تامین کند ، گفت: این وظیفه ماست و اگر مدیری نتواند به وظیفه خود عمل کند به انقلاب اسلامی و اسلام ظلم کرده است.

وی ادامه داد: وقتی 60 درصد خانواده های ما درآمد ماهیانه شان کمتر از 1 و نیم میلیون تومان است از خدا دور می شوند ما باید بتوانیم سعادت اخروی و دنیوی مردم را تامین کنیم . باید شرایطی را مهیا کنیم که بتوانند بندگی خداوند را بکنند .


برخی با طرح موضوعات واهی فقط به فکر مطرح کردن خود هستند


قالیباف با بیان اینکه برخی گاهی اوقات موضوعاتی را مطرح می کنند و حرف هایی می زنند که با طرح آنها تنها به فکر مطرح کردن خود هستند، گفت: می گویند طی ده سال اخیر شهر را نابود کردند! امروز شهرتهران را نگاه کنید و با گذشته مقایسه کنید البته کسانی این سخنان را مطرح می کنند که خودشان بیشتر از ما در این شهر فرصت داشتند اما اقداماتی انجام نداده اند. همیشه در پست هایی به مراتب بالاتر از ما قرار داشته اند اما هیچگاه اقدامات و عملکرد خود را مطرح نمی کنند .

قالیباف گفت : درگفتن برخی از حرفها واقعا بی انصافی وجود دارد.

وی با بیان اینکه کل بزرگراه های تهران تا سال 84 تنها 304 کیلومتر بوده است، تاکید کرد : امروز بزرگراه های پایتخت به 533 کیلومتر رسیده است و تقریبا دو برابر شده است .

شهردارتهران با اشاره به اینکه ما همیشه از ساخت بزرگراه نواب به نیکی یاد کرده ایم، اما واقعا ساخت این بزرگراه چقدر زمان برده است؟ افزود: برای ساخت بزرگراه امام علی(ع) ، 12 هزار خانه جابه جا شد (تملک) ، 57 پل بزرگ بر روی این بزرگراه ساخته شد و اینها در حالی بود که یک روز تاسیسات شهری برای ساخت این بزرگراه که شمال و جنوب شهر را به هم متصل می کنند، مختل نشد .


تا قبل از سال 84 یک کیلومتر هم تونل نداشتیم اکنون بیش از 20کیلومتر تونل شهری داریم


شهردار تهران تاکید کرد: تا قبل از سال 84 یک متر تونل ترافیکی در شهر نداشتیم برای ساخت تونل رسالت 11 سال زمان صرف شد؛ 70 درصدهزینه تونل صرف شد اما 43 درصد پیشرفت فیزیکی داشت . در حالی که هم اکنون بیش از20 کیلومتر تونل درشهر تهران وجود دارد که با استانداردهای روز دنیا ساخته شده است.

قالیباف با اشاره به اینکه کل پل در شهر تهران تنها 157 پل بود، افزود: خوشبختانه تعداد این پل ها امروز به 333 پل رسیده است ما دوربرگردان ها را جمع کردیم و  تقاطع های غیر همسطح کارشناسی شده احداث کردیم .

با وجود نسبت سببی و نسبی بین مدیرعامل مترو و مسوول دولت اما احداث مترو در ان سال ها پیشرفت نداشت

وی با بیان اینکه البته دولت ها نیز با این عزیزان که هم اکنون این سخنان را مطرح می کنندهمیشه همراه بودند و حتی نسبت سببی و نسبی میان مسوولان دولت و مترو درگذشته وجود داشت، ادامه داد: با همه این اوصاف تا سال 84 با احتساب خط 5 تنها 70 کیلومتر مترو در شهر تهران ساخته شده بود .

شهردار تهران گفت: من یک روز گفتم شمایی که 13 سال مسئولیت مترو را بر عهده داشتید  و ادعا می کنید که این کاره هم بودید و حتی 5 سال در دوره مدیریت ما و زیر نظر ما مسئولیت مترو را بر عهده داشتید، حداقل این 5 سال که زیر نظر ما بودید را با آن 8 سال مقایسه کنید و ببینید در آن 8 سال چه کارهایی صورت گرفت و در مقابل، این 5 سال پیشرفت چگونه بود ؟


تا پایان بهار امسال خطوط متروی تهران به 300 کیلومتر خواهد رسید


قالیباف با بیان اینکه ان شالله تا پایان بهار امسال خطوط متروی تهران به 300 کیلومتر خواهد رسید، تصریح کرد: درحالی خطوط متروی تهران تکمیل می شود که ما هم تحریم داخلی و هم تحریم خارجی بوده ایم . باید اعلام کنم که شرکت واگن سازی مترو نیز از ابتدای سال در سه شیفت کاری فعالیت خواهد کرد .


احداث بیش از 50 درصد از زیرساخت های تهران در ده سال اخیر


وی با اشاره به اینکه می گویند تنها به سخت افزار شهر توجه شده است ،گفت: بیش از 50 درصد از زیرساخت های شهر تهران در ده سال اخیر ایجاد شده است .


بدون اشکال نیستیم اما خروجی کارمان بیشتر و اشکالات مان کمتر از منتقدان بی انصاف است


شهردارتهران با تاکید بر اینکه هرکس وارد پایتخت می شود تفاوت را نسبت به قبل متوجه می شود خاطرنشان کرد : ما بدون ایراد نیستیم اما قطعا اشکالات ما از آن عزیزان کمتر است و خروجی ما بیشتر بوده و از خداوند متعال می خواهیم به ما کمک کند .

حسادت باعث می شود حرف هایی زده شود که اصلا درست نیست


قالیباف با اشاره به اینکه مردم ما وظیفه خود را نسبت به انقلاب درهر زمان به خوبی انجام داده اند ، ادامه داد: نباید چون بلد نیستیم کاری را انجام دهیم غرغر کنیم.  حسادت گاهی اوقات باعث می شود حرف هایی زده شود که اصلا درست نیست . کینه و حسد برای هیچ جامعه ای بخصوص جامعه اسلامی مناسب نیست .


برای رفع بیکاری 90درصدی جوانان باید فکر شود


وی با بیان اینکه حیات هر جامعه ای بستگی به کاری دارد که در آن جامعه انجام می شود ، گفت: 90 درصد جوانان فارغ التحصیل ما اکنون بیکار هستند و باید فکری برای این عزیزان کرد .

قالیباف با تاکید بر اینکه مردم عزیز و شهروندان تهرانی فعالیت و پیشرفت های شهر را در تمامی زمینه ها شاهد هستند افزود: در حوزه فرهنگی نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده ایم قریب به 400 مسجد در شهر تهران یا ساخته ایم یا نوسازی و یا تجهیز کرده ایم .

شهردار تهران گفت: تعداد صندلی های سینما و سالن های تئاتر که در سال های اخیر ساخته شده است قابل مقایسه با قبل نیست اما مادیگر نمی توانیم که هنرمند تربیت کنیم .


از بانوان سرپرست خانوار که مشکل مالی دارند بپرسید آیا شهرداری به آنان سرزده است یا نه؟


قالیباف با اشاره به اینکه در حوزه رسیدگی به محرومین و توجه به معلولین نیز اقدامات قابل توجهی انجام داده ایم تاکید کرد : بانوانی در این شهر سرپرست خانوار هستند و در خانه های استیجاری زندگی می کنند. از تک تک این عزیزان بپرسید که ایا شهرداری تهران به آنان مراجعه کرده یا نه ؟

شهردار تهران همچنین افزود: چندین هزارنفر درطول روز درگرمخانه های شهرداری تهران تر و خشک می شوند .

قالیباف با بیان اینکه درسالیان گذشته زباله های این مردم در نقطه به نقطه این شهر وجود داشت تا جمع آوری شود، گفت: اما امروز 19 درصد زباله های شهر تهران درمبدا تفکیک می شود که این مقداردر گذشته تنها 4درصد بوده است .


تبدیل بیش از دو سوم زباله های تهران به برق درآینده ای نزدیک


وی با اشاره به ساخت کارخانه های تبدیل زباله به برق در پایتخت نیز تصریح کرد: ما حداقل دو مجموعه بزرگ تبدیل زباله به برق را راه اندازی کرده ایم و درآینده ای نزدیک بیش از دو سوم زباله های تهران به برق تبدیل خواهد شد .


افزایش بالغ بر دو برابری کمربند سبز تهران در دوره اخیر مدیریت شهری


محمدباقر قالیباف بااشاره به توسعه فضای سبز بخصوص کمربند سبز تهران گفت: این مقدار از دهه 60 تا سال 84 تنها 18 هزار هکتار بوده است اما هم اکنون فضای سبز و کمربند سبز پایتخت به 39 هزار هکتار رسیده است .


اگر می خواهید حرف تان شنیده شود لازم نیست پیشرفت های تهران را نادیده بگیرید


شهردارتهران ادامه داد: من به آن عزیزان که می خواهند حرفهایشان شنیده شود باید بگویم قرار نیست پیشرفت ها را نادیده بگیرند .امروز اگر می خواهیم گزارشی بدهیم باید به سایر کشورها نیز نگاه کنیم .


قالیباف با تاکیدبر اینکه مردم امروز آگاه هستند، ادامه داد: ما از مردم عذرخواهی می کنیم که زیبنده و در شان آنان نتوانستیم خدمت کنیم اما اعلام کنیم که انصاف نیست دربرخی از مقاطع سیاسی سخنانی مطرح شود که درست نیست .

اتمام همه پروژه های نیمه تمام پایتخت تا 2ماه آینده


وی با اشاره به اینکه تمامی پروژه های نیمه تمام شهری در یکی دوماه آینده به بهره برداری خواهد رسید، تاکید کرد:تنها امکان دارد پروژه شهید شوشتری به بهره برداری کامل نرسد. البته جا دارد از مقام معظم رهبری برای کمک به پیشرفت این پروژه تشکر کنم زیرا پروژه شهید شوشتری از مراکز مهم نظامی، امنیتی و زیست محیطی عبور می کند.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی