۰

نامه دکتر قالیباف به دبیر کل سازمان ملل متحد

 اخبار

http://bayanbox.ir/view/1742310905973595984/0540.jpg

متن کامل این نامه بدین شرح است:

 

 

عالیجناب بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل

 

آنچه چند روز پیش و در حمله نظامیان اسرائیلی به کاروان حامل کمک های بشر دوستانه به مردم غزه رخ داد، نقض آشکار حقوق بین الملل و نمادی از توسل این رژیم به ابزار های تروریستی بود. این اقدام اسرائیل اثبات حقانیت ادعاهای جمهوری اسلامی ایران در مورد استفاده اسرائیل از تروریسم دولتی در اشکال مختلف آن علیه مردم فلسطین می باشد.

 

محاصره همه جانبه غزه و جلوگیری از ورود نیازهای اساسی و اولیه، نه تنها دل های مسلمانان و تمامی وجدان های بیدار را به درد می آورد، خوش آیند و برازنده جهان متمدن و مدرن نیست. مسئولیت این اقدام بعد از اسرائیل متوجه دولت هایی است که در چند دهه گذشته آن را مورد حمایت همه جانبه قرار داده و بدون هرگونه محدودیتی به آن سلاح فروخته اند. اگر این دولت ها نسبت به حقوق بشر و نحوه به کارگیری سلاح های فروخته شده خود به سایرین حساس اند، باید مسئولیت خود را در قبال جامعه بین المللی انجام دهند.

 

اکنون افکار عمومی مسلمانان جهان از خود می پرسند چرا ملتی به صرف انتخاب یک گروه با روش های دموکراتیک پذیرفته شده باید محاصره شده و از حقوق اولیه خود محروم شوند. این چه نظام عادلانه ای است که در آن مردمی را با گلوله و محاصره وادار می کنند از رای خود برگردند؟ آیا این است محصول و میوه خاورمیانه جدیدی که آمریکا از آن سخن می گفت؟ غربی ها چگونه می خواهند این دوگانگی را به افکار عمومی خود و جهانیان توضیح دهند، آن هم در چنین شرایط حساسی که وجدان جامعه جهانی در حیرت و تاسف است .

 

مردم جهان و بالاخص مسلمانان انتظار دارند سازمان های بین الملل و در راس آنها سازمان ملل اقدام موثری در ورای صدور بیانیه و محکوم کردن اقدام انجام دهند. هرچند بعید است روند بی اعتنایی اسرائیل به قطعنامه های سازمان ملل به خاطر پشتیبانی برخی قدرت های بزرگ تغییر کند. سازمان ملل بار دیگر در معرض آزمونی حساس قرار گرفته است که نحوه برخورد آن تاثیر زیادی بر جایگاه این سازمان بر دیدگاه افکار عمومی جهانی نسبت به آن خواهد داشت.

 

اینجانب به عنوان شهردار تهران و یک شهروند ایرانی ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی مغایر حقوق بین الملل از جنابعالی به عنوان دبیر کل سازمان ملل تقاضا دارم ضمن محکوم کردن اقدام اسرائیل به نحو شایسته، در این لحظه حساس تاریخی امیدواری نسبت به اجرای بالسویه منشور سازمان ملل و تقویت جایگاه آن را افزایش دهید. تصویب قطعنامه ای در مورد رفع حصر غزه و امداد رسانی قانونی بین المللی به مردم ستم دیده آن حداقل انتظار ما از سازمان ملل می باشد. در این راستا شهرداری تهران آمادگی خود را برای ارایه کمک های بشر دوستانه به مردم شهر غزه اعلام کرده و یقین دارد از حمایت شورای شهر و سایر نهادهای جمهوری اسلامی ایران برخوردار خواهد شد.

 

امید می رود بتوانیم با همکاری و همراهی شهرداری های سایر شهرهای مهم جهان اسلام سازوکاری را برای یاری رساندن به مردم غزه طراحی و اجرا کنیم.

 

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی