۰

مراسم آغاز به کار رسمی کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک

 اخبار

http://bayanbox.ir/view/1510392511502689290/0526.jpg

دکتر محمدباقر قالیباف، شهردار تهران امروز ٢٧ تیرماه در مراسم آغاز به کار رسمی کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک، با تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، آغاز به کار این مجموعه را حاصل تلاشی پیگیر و زحمات هماهنگ در دستگاههای مختلف خواند و ضمن تشکر از دست اندرکاران راه اندازی آن گفت: برای پروژه های مختلفی مانند کنترل مکانیزه محدوده ترافیک، استارت کار از چندین سال پیش خورده است. به طور مثال اگر ما یکسان سازی پلاک خودروها را در تهران در چند سال گذشته نداشتیم، امروز با وجود دهها نوع پلاک با شکل های مختلف امکان راه اندازی سیستم مکانیزه در شهر وجود نداشت. لذا جا دارد از تمام دوستانی که از آن روز تا امروز تلاش کرده اند تقدیر و تشکر نمایم.

 

وی با تاکید بر این که دو سیاست هوشمند سازی شهر و کوچک سازی مجموعه شهرداری از اولویت های اصلی محسوب می شود گفت: برای تحقق این امر برنامه ریزی های خوبی منطبق با برنامه پنج ساله شهرداری که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده، انجام شده است و گام به گام به سوی تحقق آن پیش می رویم. برای رسیدن به این اهداف به سرمایه های بخش خصوصی نیازمندیم و این دو سیاست کلی را به طور جد در تمام عرصه ها دنبال می کنیم.

 

دکتر قالیباف انجام اموری از این دست را باعث بروز برکاتی برای شهر خواند و گفت: در نظام جمهوری اسلامی ما به دنبال حفظ کرامت انسان ها، اجرای عدالت، افزایش سرعت، دقت، صحت، سلامت، اتحاد و تدابیری برای مبارزه با فساد به ویژه در سیستم اداری هستیم.

 

شهردار تهران تصریح کرد: زمانی که در نیروی انتظامی بودیم، مردم گلایه داشتند که به طور مثال ما هرگز به فلان استان سفر نکرده ایم، اما در آن استان قبض جریمه برایمان صادر شده است. این نشان از خطا و پایین بودن دقت داشت، که البته این امر هرجا که کارها به صورت انسانی دنبال شود طبیعی است. امیدواریم که با هوشمند سازی و به کارگیری سیستم های مکانیزه ضمن کاهش خطاها، سرعت و دقت نظارت نیز افزایش یابد و شاهد رضایت عمومی مردم باشیم. من فکر می کنم افتتاح این مجموعه تمام خواسته های درست و به حق مردم را در این زمینه محقق می کند.

 

شهردار پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شاید برخی از طرح ها مانند بلیط الکترونیک در ظاهر کار دشواری به نظر نرسد و عمق و حجم کار را حتی کسانی که در مدیریت شهری دخیل هستند نیز متوجه نشوند، اما برای تحقق طرح هایی مانند کنترل مکانیزه محدوده طرح ترافیک و همچنین مکانیزه کردن در حوزه شهرسازی زحمات بسیار زیادی کشیده شده و به زودی نیز امیدواریم نقشه های دیجیتالی و هوشمند شهر تهران تحت وب نیز راه اندازی شوند که اگر این نقشه ها تکمیل شوند، هم شهروندان و هم سازمان ها و نهادها می توانند استفاده های زیادی از این نقشه ها داشته باشند و ما گامی دیگر در راستای توسعه پایدار برداریم و امیدواریم این مهم تا پایان سال محقق شود.

 

دکتر قالیباف توجه به فرهنگ سازی در حوزه ترافیک را در کنار هوشمند سازی از مواردی خواند که باید با جدیت صورت گیرد و تاکید کرد: در حوزه اطلاع رسانی و آموزش نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد. شاید برخی از افراد پیدا شوند که برای ورود به محدوده طرح ترافیک کار نادرستی انجام  دهند، به گونه ای که هنگام ورود به محدوده در صندوق عقب را باز کنند تا پلاک خودرویشان رویت نشود که باید با این افراد که قانون شکنی شان از جنس دیگری است به طور جدی برخورد شود. در مقابل برخورد شدید با کسانی که به هر قیمتی دست به قانون شکنی می زنند، باید این امکان را برای شهروندانی که نیاز به ورود به محدوده طرح ترافیک دارند فراهم کنیم تا با مجوزهای کوتاه مدت قادر به ورود به این محدوده باشند.

 

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی، خاطرنشان کرد: اگر ما میزان معابر و بزرگراه های خود را در مقایسه با خودروهای موجود با سایر شهرها و استانداردهای جهانی مقایسه کنیم می بینیم که زیر ساخت ها و معابر ما اگر بیشتر از سایر کشورها نباشد کمتر از آن ها نیز نیست و در واقع ضعف اصلی ما و مشکل ترافیک ناشی از نبود حمل و نقل عمومی مناسب و کافی است.

 

وی تصریح کرد: امروز که دیگر ما کارکرد و تاثیر مترو و خطوط BRT را در شهر دیده ایم باید همه با هم برای توسعه این خطوط بسیج شویم، نه آن که امروز گزارش هایی را بخوانیم که چرا در بزرگراهی خط BRT در حال ساخت است. این اظهار نظر واقعا منصفانه نیست. امروز باید مردم مطالبه کنند که چرا شهرداری وقتی دو لاین به بزرگراه چمران افزوده است این دو لاین را در اختیار حمل و نقل شخصی گذاشته است و از ما بخواهند که ظرفیت های موجود را به حمل و نقل عمومی اختصاص دهیم نه این که ما ببینیم عده ای مردم را تشویق به انتقاد می کنند که چرا خط بی آر تی در بزرگراه چمران ایجاد می شود.

 

دکتر قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مصصم هستیم که حمل و نقل عمومی را گسترش دهیم و اعتقاد داریم که باید حمل و نقل عمومی به حمل و نقل شخصی ترجیح داده شود و عقل و انصاف و تجربه هم به ما حکم می کند که اولویت را به حمل و نقل عمومی بدهیم. وقتی که برای هر متر از اتوبان چمران ١٥ میلیون تومان از بیت المال هزینه می شود، انصاف نیست که این معبر به طور کامل در اختیار حمل و نقل شخصی قرار گیرد.

  

وی ادامه داد: شنیده ام که در گزارشی اعلام شد که قالیباف اگر می خواست  تسلیم شود در پروژه BRT افسریه تسلیم می شد. درست است وقتی می دانیم که توسعه حمل و نقل عمومی راهکار اصلی معضل ترافیک است، به هیچ وجه تسلیم نمی شویم و با جدیت کاری را که می دانیم برای شهروندان مفید است انجام می دهیم.

  

شهردار کلانشهر تهران با اشاره به سیاست شهرداری در اجرای پروژه هایی با بیشترین منفعت برای بیشترین افراد گفت: در شورای اسلامی شهر تهران همواره تاکید شده که باید مصوبات داشته باشیم که بیشترین منفعت را به بیشترین مردم برساند، نه این که فقط قشر خاصی از آن برخوردار شوند. توسعه حمل و نقل عمومی نیز منفعتی است که بیشترین مردم از آن بهره مند می شوند و همچنین سبب کاهش ترافیک، آلودگی های هوا و آلودگی های صوتی و مانع از بین رفتن سرمایه های مادی و انسانی در کشور می شود.

 

دکتر قالیباف با بیان این که امروز ترافیک و آلودگی های هوا و صوتی افسردگی و فشار روحی و روانی را برای مردم ایجاد می کند که همه و همه ناشی از تردد ماشین ها و موتورسیکلت هستند، گفت: شماره کردن و ورود خودروها به شهر در دست ما نیست که بخواهیم جلوی آن را بگیریم، اما می توانیم اجازه ندهیم که معابر جولانگاه خودروهای شخصی باشد و خودروهای عمومی نادیده گرفته شود.

  

شهردار پایتخت در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: خدا را شاکریم که مردم ما به این سطح از آگاهی رسیده اند که هرگاه ظرفیت حمل و نقل عمومی ایجاد شده آن ها نیز به درستی و به طور کامل از ظرفیت ها استفاده کردند و خودروهای شخصی خود را بیرون نیاوردند به همین دلیل امید ما به مردم آگاه شهر است.

 

دکتر قالیباف در پایان تصریح کرد: ما برای آن که مشکلات شهر حل شود و رفاه و آسایش برای شهروندان ایجاد شود، چشممان به جو سازی ها و افراد خاصی که بی انصافی می کنند نیست و با تمام جدیت به دنبال ایجاد حمل و نقل آسان با حمل و نقل عمومی برای مردم هستیم و هوشمندانه شهر را اداره خواهیم کرد.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی