۰

تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی شهرداری تهران به شورا

 اخبار

//bayanbox.ir/view/4495507835229581175/liot1111.jpg

قالیباف در جریان تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی ۱۸ هزار و ۴۸۹ میلیارد تومانی شهرداری تهران به شورا مطرح کرد؛

کاهش ۲ هزارمیلیاردتومانی درآمدهای پایدار شهرداری با توجه به لایحه برنامه ششم توسعه و بودجه عمومی کل کشور/ سهم دولت از ساخت مترو درسال ۹۶کمتر از ۵۰۰ متر است

شهردار تهران صبح امروز لایحه بودجه ۹۶ شهرداری تهران را تقدیم شورای اسلامی شهر کرد.

به گزارش خبرنگار سایت محمد باقر قالیباف، طی سخنانی در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران در جریان تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۶شهرداری تهران، ضمن تسلیت به خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی بابت رحلت یکی از استوانه‌های نظام انقلاب اسلامی، به حسین رضازاده و احمد دنیامالی بابت از دست دادن بستگان آنها تسلیت گفت.

وی در ادامه با اشاره به ارائه لایحه بودجه ۹۶ شهرداری پایتخت اظهارکرد: مهم است که بر اساس ماده ۶۷ بتوانیم با وجود همه مشغله‌های کاری، بودجه شهرداری تهران را در پایان دی ماه تقدیم کنیم. از اینکه این فرصت در شورا فراهم شد و همکاران من نیز زحمت طاقت فرسای تهیه بودجه را تحمل کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

قالیباف با اشاره به فضای حاکم بر بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران تصریح کرد: باید محیطی که در آن کار می‌کنیم و بودجه سال آینده را مورد توجه قرار دهیم تا در تنظیم و تصویب بودجه با دقت و ظرافت بهتری پیش برویم.

وی در ادامه به محدودیت‌های مالی اشاره کرد و گفت: بدون شک این محدودیت‌های مالی خصوصا در مسایلی که به صورت مستقیم بر شهرداری اثرگذار است، افق خیلی روشنی ندارد که فکر کنیم اتفاق بزرگی در آینده نزدیک رخ می‌دهد و این محدودیت در تامین منابع برداشته خواهد شد.

شهردار پایتخت ادامه داد: امروز منکر این نیستیم که در حوزه اقتصادی تحرکی اتفاق افتاده است اما این تحرک اقتصادی در سایه فروش نفت رخ داده است و تاثیری در حوزه مسایل شهرداری‌ها و البته شهرداری تهران ندارد. از این رو در رونق ساخت و ساز و حوزه‌های عمرانی که در اشتغال هم تاثیرگذار است، براساس اعداد و ارقام هنوز رشد منفی وجود دارد به نحوی که بیش از ۱۰ درصد در بخش مسکن رشد منفی داریم. طبیعتا تا این آثار وجود داشته باشد نمی‌توانیم بگوییم این موارد در چشم‌انداز نزدیکی برطرف می‌شود.

 

واگذاری مسئولیت نظارت مالی شهرداری‌ها به دیوان محاسبات کشور خلاف قانون اساسی است

وی به تصویب لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهارکرد: بعد از تایید شورای نگهبان این لایحه به عنوان قانون ابلاغ شده و به مدت ۵ سال تمامی برنامه‌ها از جمله برنامه شهرداری تهران را تحت تاثیر قرار می‌دهد. چنانچه قرار باشد فرصت تغییری در مجلس شورای اسلامی فراهم شود نیازمند دو سوم آرا است از این رو تقریبا تغییر نشدنی است. از اینکه لایحه با ثبات و دوام شود اعتراضی نداریم، اما تا این مرحله در بعضی موارد دچار اشکالات جدی هستیم. به عنوان نمونه در لایحه برنامه ششم توسعه مصوبه‌ای وجود دارد که تمامی مسئولیت‌های نظارتی در حوزه مباحث مالی و حسابرسی در همه شهرداری‌های کشور به دیوان محاسبات منتفل شود. به صورت شفاف و روشن معتقدیم این خلاف قانون اساسی است و همین جا از اعضای شورای نگهبان می‌خواهیم به این بحث توجه شود.

 

شهردار پایتخت افزود: یک نهاد عمومی غیردولتی شامل بودجه‌های دولتی نیست. سوابق گذشته در تفسیر قانون اساسی نشان می‌دهد که شورای نگهبان صریحا اعلام کرده است دیوان محاسبات نمی‌تواند در بودجه‌های شهرداری‌ها دخالتی داشته باشد به جز آن بخشی از بودجه‌ها که دولت به شهرداری می‌دهد اما در لایحه ششم این اختیار که خلاف قانون اساسی است تصویب شده است که تاثیرات جدی دارد.

قالیباف به موضوع ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: این هم خلاف قانون اساسی و سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری است که همه قوا مکلف به رعایت آن هستند. بخش قابل توجهی از ارزش افزوده عوارض شهرها است که به مالیات تبدیل شد و در سال نخست قرار بود ۵۰ درصد عوارض ارزش افزوده به شهرداری‌ها اختصاص پیدا کند. من سال اول به شدت پیگیری کردم و ۱.۵ درصد از ارزش افزوده متعلق به شهرداری‌ها شد. در گذشت زمان ارزش افزوده به ۹ درصد رسید اما سهم شهرداری ها به ۳.۵درصد رسیده است یعنی حدود یک سوم از ارزش افزوده را به شهرداری‌ها می‌دهند. با اتفاقی که در تصویب لایحه برنامه ششم افتاد این عوارض به شهرهای دیگر رفت، این در حالی است که مالیات بر ارزش افزوده از حقوق شهرهاست و این خلاف قانون اساسی است. در این باره با دوستان در شورای نگهبان پیگیری حضوری، تلفنی و مکاتبه داشته‌ایم چرا که اثر سنگینی بر شورای شهر و شهرداری‌ها می‌گذارد.

تبصره۲۱ به معنی انحلال شوراهاست

قالیباف همچنین گفت: در تبصره ۲۱ همه سازمان‌های اجرایی به جز بخش خصوصی و تعاونی‌ها از جمله سازمان‌های عمومی غیر دولتی و شوراهای شهر و شهرداری‌ها مکلف شده‌اند که هرگونه درآمدی را به خزانه دولت واریز کنند. این به معنی انحلال شوراها است. اگر درآمد شهرداری‌ها را به خزانه دولت بریزیم و بعد از خزانه دولت تحویل بگیریم دیگر یک بند بنویسند شهرداری‌ها از نهاد عمومی غیردولتی تبدیل به نهاد دولتی زیر نظر وزارت کشور تبدیل شده‌اند.

 

شهردار تهران با با اشاره به تبصره ۲۱ بودجه سال ۹۶ تصریح کرد: بعد از این همه تلاش و کار و سابقه با یک تبصره به انحلال شوراها شهر در کل کشور می‌رسیم. یعنی دوباره تمرکزگرایی را دامن بزنیم و حداقل اختیاراتی که به مردم داده‌ایم را از آنها بگیریم؛ این خلاف قانون اساسی است.

 

دولت بودجه شهرداری تهران را ۴۶ درصد کم کرده است

وی افزود: دولت به دلیل مشکلاتی که دارد ۹ درصد بیشتر افزایش بودجه ندیده است، اما برای شهرداری تهران نسبت به سال قبل ۴۶ درصد کاهش دیده است. یعنی برای کل مترو در سال ۹۶ به ما ۲۴۵میلیارد تومان تصویب کرده‌اند اما از این رقم ۷۰میلیارد تومان به ما هم نداده‌اند. همین ردیف به ۱۲۵میلیارد تومان در بودجه سال آینده کاهش پیدا کرده است. با توجه به اینکه بهره‌برداری مترو هر روز گسترش پیدا می‌کند، اما کاهش بودجه مترو در این شرایط معنایی ندارد.

شهردار پایتخت گفت: اگر شورا یک کار تحلیلی انجام دهد مشخص می‌شود در ۵۰ سال گذشته تا به امروز شهرداری تهران چه بخشی از بودجه‌های خود را از انفال و بودجه‌های عمومی دولتی دریافت کرده و خود شهرداری به عنوان نهاد عمومی از محل مردمی و دریافتی‌های مردمی، ساخت و ساز، پروانه و عوارض چقدر درآمد تامین کرده است. در مقابل در ۸-۷سال اخیر ببینید این درصد به کجا رسیده است؟ این رقم از انفال عمومی به صفر میل پیدا کرده و به زیر ۳درصد رسیده است. این در حالی است که در گذشته این رقم کمک‌های دولتی هیچ وقت کمتر از ۳۰ درصد نبوده است.

 

وی با اشاره به موارد مطروحه گفت: بودجه ۹۶ را در چنین فضای حاکم بر آینده شوراها و شهرداری‌ها به جهت ساختاری و بودجه‌ای ارایه می‌کنیم.

قالیباف تاکید کرد آیا اینکه در یک بودجه سالیانه یک تبصره بگذاریم که در آن معنای انحلال شوراها باشد، کار منطقی به نظر می‌رسد؟ ظاهر تبصره بودجه‌ای است و به معنی واریزی همه درآمدها به خزانه دولت اما باطن آن به معنی انحلال شوراهاست.

 

وی تصریح کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر تهران که در این بخش جلودار هستند و همچنین از آقای چمران به عنوان رئیس شورای عالی استان ها انتظار داریم پیگیری کنند تا چنین اتفاقی در لایحه برنامه ششم و بودجه سال ۹۶ رخ ندهد. تبصره ۲۱ بودجه سال ۹۶و موضوع ارزش افزوده نیز که در کمیسیون تلفیق شکل گرفت؛ هر دو یک خروجی داشته است و ما باید برای هر دو موضوع تلاش کنیم.

 

عبور طول خطوط مترو تهران از مرز ۲۵۰ کیلومتر در دوره اخیر مدیریت شهری

شهردار تهران با ارایه نگاه کلی در حوزه حمل و نقل عمومی ابراز داشت: در دو برنامه گذشته خطوط مترو را از ۳۶ ایستگاه به ۱۰۶ ایستگاه افزایش داده و تعداد واگن ها نیز از ۳۰۰واگن به ۱۳۰۰واگن افزایش پیدا کرده است. از این رو سهم مترو در جا به جایی حمل و نقل عمومی مسافر از ۵ درصد به ۱۳درصد تا قبل از برنامه دوم و ۱۸درصد تا سال سوم برنامه سوم ارتقا پیدا کرده است. در حوزه اتوبوسرانی بیش از ۲۰۰دستگاه اتوبوس دوکابین، ۵۰دستگاه تک کابین به خطوط اضافه شده است. در کنار این موارد خطوط شش و هفت مترو خط مترو فرودگاه حضرت امام (ره) بیش از ۹۰درصد پیشرفت کار داشته است و همه تلاش ما این است که در سال جاری خط هفت را به طول حدود ۳۰ کیلومتر به بهره برداری برسانیم. در خط شش مترو تهران که حدود ۳۲ کیلومتر طول دارد حفاری‌ها و لاینینگ‌ها تمام شده است و خط شش مترو تهران نیز در پنج ماه آینده وارد مدار و بهره‌برداری خواهد شد. همچنین خط مترو فرودگاه امام به طول حدود ۳۵کیلومتر بالغ بر ۸۰درصد پیشرفت داشته است که تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد. حدود ۷۰کیلومتر مترو که در ابتدای برنامه اول شروع کردیم از مرز ۲۵۰کیلومتر عبور خواهد کرد. این یکی از افتخارات بزرگی است که رخ داده است

 

سهم دولت از ساخت مترو درسال ۹۶کمتر از ۵۰۰متر است

به گزارش خبرنگار سایت قالیباف گفت: در سال آینده سهم دولت در حوزه مترو ۱۲۸میلیارد تومان است. این رقم یعنی ساخت کمتر از ۵۰۰متر مترو در شهر تهران. ما به دولت گفتیم کار زیر ساختی، ریل و ساخت مترو را انجام می‌دهیم اما از دولت خواهش کردیم تنها واگن را اضافه کنند. دولت وعده داده است که هزارواگن اضافه کند که در حال طی کردن مراحل و در فراز و نشیب هستیم.

وی سپس به حوزه خدمات شهری پرداخت و اظهارکرد: سرانه فضای سبز ما ۹.۲بود که در ابتدای برنامه دوم به ۱۴متر و در سه سال اول برنامه دوم به ۱۶.۸ متر به ازای هر نفر رسیده‌ایم. در زمینه جنگل کاری اطراف تهران و کمربند سبز پایتخت نیز به دنبال آن هستیم که مساحت کمربند سبز را به ۵۰هزار هکتار برسانیم. این کمربند سبز از ۱۸هزار هکتار شروع کردیم و الان در حدود ۳۸هزار هکتار از کمربند سبز انجام شده است. در حوزه فضای سبز درون شهری از ۴هزار و ۸۰۰هکتار به ۵هزار و ۶۰۰هکتار رسیده‌ایم. این در حالی است که فضای سبز معابر شهری نیز به ۸هزار هکتار رسیده است

 

افزایش ۱۵.۵درصدی تفکیک پسماند از مبدا

شهردار تهران با پرداختن به اقدامات در حوزه پسماند گفت: تفکیک زباله در گذشته کمتر از ۴ درصد بود که امروز این رقم به ۱۹.۵درصد رسیده است و در دو سال آینده تا پایان برنامه دوم شهرداری باید این رقم را به ۲۵درصد برسانیم.

وی درادامه با برشمردن امار میادین میوه وتره بار احداثی بیان کرد: میادین تره بار در تهران ۷۵میدان بوده که به ۱۸۰ میدان در پایان برنامه اول رسیده است. هم اکنون نیز به ۲۰۸میدان افزایش پیدا کرده است. درحوزه اتش نشانی هم از ۷۵ایستگاه آتش نشانی به ۱۲۳ ایستگاه رسیده ایم. به طوری که تمامی نیازهای امروز شهر را پوشش می‌دهد. در حوزه مدیریت بحران هم از ۱۰۲ سوله در برنامه دوم شهرداری به ۱۱۱سوله رسیده‌ایم.

 

وی به رشد سالن‌های سینما، تئاتر، احداث و تعمیرات مساجد، توسعه ورزشگاه‌ها و فضاهای ورزشی اشاره کرد و گفت: حدود ۴۵ زمین ورزشی چمن در ابتدای برنامه شهرداری وجود داشته است که امروز این رقم به بالغ بر ۷۰۰زمین افزایش پیدا کرده است.

 

تحصیل ۳هزار کودک کار با حمایت شهرداری تهران

شهردار تهران در ادامه به حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و ابراز داشت: امروز شهرداری تهران ۱۲هزار و ۵۰۰نفر از افراد آسیب دیده شهر را مستقیما یا به صورت شبانه روزی در اختیار دارد و به آنها خدمت‌رسانی می‌کند و یا این افراد در طول روز در اختیار ما قرار دارند و شب‌ها به محل خوابگاه خودشان مراجعت می‌کنند. این رقم غیر از جایی است که شهرداری تهران به بقیه دستگاه‌ها همچون بهزیستی، سازمان‌های مردم نهاد و... کمک می‌کند.

در حوزه تحصیل کودکان کار در مدرسه صبح رویش فعالیت کرده‌ایم که این مدارس صبح رویش به ۴مجموعه رسیده است و مجموعه پنجم صبح رویش در حال راه اندازی است. در این زمینه ۳هزار کودک کار تحصیل می‌کنند و کتاب و هزینه و آموزش آنها بر عهده ما است.

 

کمک ۴۰۰هزار تومانی به ازای هر معتاد کارتن خواب برای مداوا زیرنظر بهزیستی

 

قالیباف اظهارکرد: در زمینه بهبود افراد آسیب دیده ۸۰۰نفر را در مراکز ترک اعتیاد شهرداری تهران تحت پوشش قرار داده‌ایم. این غیر از آن بخشی است که به ازای هر معتاد کارتن‌خواب ۴۰۰هزار تومان به کمپ‌های بخش خصوصی کمک می‌کنیم تا زیر نظر بهزیستی مداوا شوند. از آنجایی که معتقدیم کمپ‌ها اشکالاتی دارند که وقتی آنجا می‌روند، با مشکلاتی روبرو می‌شوند ما دیدیم راهی نداریم جز اینکه در زمینه کمپ‌ها الگو سازی کنیم تا در این زمینه حرکت شود.

وی افزود: در سامان سراهای بانوان و آقایان درحوزه‌های بهداشت، درمان، نگهداری، لباس، غذا و... برای افراد آسیب دیده موارد تامین می‌شود.

 

شهردار پایتخت افزود: حدود ۴هزار نفر در شب‌های زمستان در مددسراهای شهرداری استقرار یافته و چند هزار نفر از افراد نیز در ۱۹ مرکز پرتو شهرداری خدمات دریافت می‌کنند.

قالیباف با اشاره به اقدامات در حوزه هوشمندسازی گفت: در حوزه هوشمند سازی هزار و ۵۰۰کیلومتر زیر ساخت‌های فیبر نوری را تامین کرده‌ایم و تعداد سامانه‌های شهرداری نیز به ۱۲۷ سامانه افزایش پیدا کرده است.

 

رشد ۴ برابری نوسازی بافت فرسوده در تهران به نسبت کل کشور

شهردار تهران با بیان اینکه در حوزه بافت‌های فرسوده به نرخ رشد ۳۵درصد رسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: این در حالی است که براساس آمار وزارت راه و شهرسازی نوسازی بافت فرسوده در کشور هشت درصد است. از این رو ۴ برابر بقیه کشور در تهران بافت فرسوده نوسازی شده است.

 

اقتصاد مقاومتی سیاست کلان رویکرد بودجه انقباضی شهرداری تهران

وی به رویکرد های بودجه سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سیاست کلان مد نظر ما قرار داشته است. در کنار آن راهبردهای شورای اسلامی شهر تهران و همچنین سیاست‌های اجرایی شهرداری تهران را مورد توجه قرار داده‌ایم. در این زمینه سعی کرده‌ایم هماهنگی نزدیکی با کمیسیون‌های شورا خصوصا کمیسیون برنامه و بودجه داشته باشیم تا کار هماهنگ‌تر پیش رفته برود.

قالیباف رویکرد بودجه شهرداری تهران را انقباضی دانست و گفت: حقوق و مزایا، نگهداشت، دیون، توسعه حمل و نقل عمومی، پروژه‌های نیمه تمام از اولویت‌های شهرداری تهران در بودجه سال ۹۶ بوده است.

 

وی به بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد تاکید کرد و گفت: در این زمینه ما استانداردسازی همه فعالیت‌ها را پیش بردیم که در زمان مقضتی می‌توان توضیحات کامل را ارایه داد چرا که ما کلیه فعالیت‌ها را ریز کرده و کلیه آیتم‌ها و جزئیات آنها مشخص شده است که بر این اساس بررسی عملکرد ریالی صورت می‌گیرد.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز سامانه قیمت تمام شده در شهرداری برقرار شده است که مشخص شود یک پروژه از جهت ریالی چه قیمت تمام شده‌ای داشته است.

قالیباف بر ضرورت وجود برش برنامه پنج ساله در ارایه لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: در برنامه پنج ساله حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای پنج سال بدون کمک دولت تصویب شد. بر این اساس باید در سال ۹۶ طبق برنامه پنج ساله ۲۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پیشنهاد بودجه می‌دادیم تا بتوانیم افق برنامه را دنبال کنیم اما بر اساس شرایطی که در بودجه پیش آمده است ما این سیاست را ادامه ندادیم و رویکرد انقباضی را دنبال کردیم. پیشنهاد امسال ما برای بودجه سال ۹۶عدد ۱۸هزار و ۴۸۹میلیارد تومان است که ۳.۴درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اگر حداقل افزایش حقوق و دستمزد ها، گرانی اقلام مصرفی و ... را محاسبه کنیم شاهد هستیم رقم بودجه باید افزایش بیشتری داشته باشد اما عموم بودجه ۳.۴درصد افزایش داشته و به شدت انقباضی دنبال کردیم.

نسبت بودجه نقد به غیر نقد۳۶ به ۶۴درصد

 

قالیباف افزود: پیشنهاد کردیم ۱۱ هزار و ۸۳۳میلیارد تومان نقد و ۶هزار و ۶۵۶میلیارد تومان نیز غیر نقد باشد از این رو بودجه نسبت نقد و غیر نقد شهرداری تهران ۳۶به ۶۴درصد است.

 

افزایش شفافیت سازی مالی شهرداری از سال ۸۶

شهردار تهران تاکید کرد: یکی از اقدامات خوب حوزه شفافیت مالی در شهرداری این است که بودجه‌های غیر نقدی در شهرداری در مدار مصوبه شورا قرار گرفته است. قبل از این تنها موضوعات نقد به شورا می‌آمده و تصویب می شده و بودجه غیر نقد در شورا مطرح نمی‌شده است. در حال حاضر بودجه پیوستی دارد که در آن املاک غیر نقد بودجه مشخص شده است. اگر سوابق گذشته شهرداری را در سال‌های دور تا قبل از بودجه تعهدی نگاه کنید تنها بودجه نقدی می‌آمده است اما از سال ۸۶ این فرایند اصلاح شده است. ما به خاطر شفافیت بودجه معتقدیم بودجه غیرنقد هم باید در مدار خزانه قرار گیرد. این از نقاط مثبت است در این شرایط نباید بگوییم غیر نقدی‌ها را آورده‌اند که شفاف نشود اتفاقا آورده‌ایم که شفاف شود.

 

کاهش ۲هزارمیلیارد تومانی درآمدهای پایدار با توجه  به لایحه برنامه ششم توسعه و بودجه عمومی کل کشور

وی افزود: بعضی اوقات می‌گویند بودجه نسبت به قبل ۱۷ برابر شده است اما خدمات و سرویس‌دهی این میزان افزایش پیدا نکرده است. بر اساس شاخص بهای کالا و خدمات مصرفی ارایه شده از سوی بانک مرکزی در سال پایه ۱۳۹۰، شاخص سال ۷۶برابر با ۱۳ اما سال ۹۴عدد شاخص ۲۲۷است. به این معنی که امروز بودجه‌ای که شهرداری با بودجه نقد و غیر نقد خود به صورت کامل ارایه می‌کند، نسبت به شاخص آن زمان چقدر از جهت قدرت انجام پروژه‌ها کاهش پیدا کرده است و افزایش نداشته است. سال ۹۳درآمد پایدار ما ۳هزار و ۴۰۰میلیارد بوده است که در سال ۹۴این رقم به ۴هزار میلیارد رسیده است یعنی ما در سال ۹۴حدود۱۷درصد رشد درآمد پایدار داشته‌ایم. بر اساس رشد سالیانه ۱۰درصد باید به ۵ هزار میلیارد تومان درآمد پایدار می‌رسیدیم اما امروز متاسفانه به دلیل دو موضوعی که در لایحه برنامه ششم توسعه و همچنین لایحه بودجه عمومی کل کشور در سال ۹۶ پیش آمده است، در این شرایط دو هزار میلیارد تومان از درآمد پایدار شهرداری تهران کاهش پیدا می‌کند. این بدین معنی است که ما از برنامه عقب می‌افتیم.

وی بابیان اینکه سهم شهرداری تهران از مالیات بر ارزش افزوده به معنی بودجه نقد پایدار شهرداری تهران است،گفت: از این بودجه سال ۹۶ در حوز مصارف ۶هزار و ۹۰۹میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای، حقوق، نگهداشت و کمک به سازمان‌هاست. اگر می‌خواستیم طبق برنامه پنج ساله شهرداری پیش برویم امسال باید در اعتبارات مصرفی عدد ۷هزار و ۱۲۵میلیارد تومان را پیشنهاد می‌دادیم. اما در این زمینه صرفه جویی کردیم و این عدد را کاهش دادیم

به طوری که از این رقم ۳۰۰میلیارد تومان برای پرداخت به بخش خصوصی به ازای جابجایی هر مسافر در کیلومتر توسط اتوبوس های خصوصی  نیز در این عدد ۶ هزار و ۹۰۹میلیارد تومانی دیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری‌ها حداقل باید ۴۰درصد بودجه خود را عمرانی ارایه دهند، اما یکی از افتخارات ما این بود که همیشه ۷۰درصد بودجه عمرانی بود و ۳۰درصد جاری، در شرایط حاضر به دلیل تصمیمی که گرفته شده و بودجه پایدار شهرداری کاهش پیدا کرده است، عدد ۳۰درصد بودجه جاری به ۳۹درصد افزایش پیدا کرده است.

 

تراز مثبت عملیاتی شهرداری تهران به رغم شرایط حاکم بر حوزه اقتصاد

قالیباف اظهارکرد: همه دولت‌ها همیشه در تراز عملیاتی عملکرد منفی داشته‌اند و همیشه از پول نفت برای اداره کشور استفاده می‌کردند. با همه شرایطی که ساخت و ساز در کشور تعطیل است، بدون محل فروش عوارض پروانه‌ها تراز عملیاتی ما در شهرداری تهران هنوز مثبت است. در بودجه ۹۶تراز عملیارتی ما ۷هزار و ۲۳۴میلیارد تومان و هزینه ما ۶هزار و ۹۰۹میلیارد تومان است. بدین معنی که اگر هیچ کار توسعه‌ای در شهر انجام ندهیم و ساخت ساز هم صورت نگیرد هنوز تراز ما منفی نشده است اما اگر این روند در سیاست‌های دولت ادامه پیدا کند همه شهرداری‌ها در سراسر کشور دچار آسیب می‌شوند.

 

افزایش بودجه حمل ونقل عمومی نسبت به سال قبل

شهردار پایتخت افزود: ۸هزار و ۵۰۴میلیارد تومان سرمایه ای، سه هزار میلیارد تومان نیز مالی و برای بازپرداخت دیون دیده شده است. در حوزه حمل و نقل عمومی در سال ۹۵برابر با ۳۳درصد بودجه را اختصاص داده بودیم اما در سال آینده سهم حمل و نقل با احتساب دو هزار میلیارد تومان اوراق مشارکتی که پیش بینی شده است به ۴۰درصد افزایش پیدا می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه اولویت حمل و نقل خرید واگن هاست، گفت: حداقل حقوق و دستمزد ۱۰تا ۱۲درصد افزایش پیدا کرده است اما بودجه شهرداری تهران حدود ۴درصد افزایش پیدا کرده است. در این شرایط سهم حمل و نقل باقی است و حتی از ۳۳درصد به ۴۰درصد افزایش پیدا می‌کند.

 

شهردار تهران افزود: در حوزه اجتماعی دو درصد، خدمات شهری یک درصد افزایش داشته‌ایم. در حوزه معماری و شهرسازی و مدیریت بحران افزایش نداشتیم. در حوزه بازپرداخت‌ها شش درصد کاهش داشتیم چرا که بخشی از دیونی که بانک‌ها داشتیم اقساطش تمام شده است و در این بخش تنفس گرفته‌ایم.

شهردار تهران درخاتمه خاطرنشان کرد: ما بودجه سال ۹۵را تحلیل کرده و در کنار آن گزارش‌هایی همچون فهرست املاک فروش، پروژه‌های مطالعاتی، دیون شهرداری به بانک‌ها ، دیون به اشخاص حقوقی و حقیقی، گزارش عملکرد ۳۰ماهه برنامه دوم و گزارشی از برش سال چهارم برنامه پنج ساله شهرداری تهران ارایه داده ایم. امسال بودجه شرکت ها و سازمان ها را نیز با شهرداری به صورت یکجا ارایه داده ایم، این در حالی است که قبلا گاهی اوقات بودجه شرکت ها و سازمان ها به ماه های بعد

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی