۰

قالیباف در دانشگاه گیلان: FAFT مدلی از ساختار آمریکایی برای کنترل جهان است/بجای رفتار‌های چکشی، منطقی برخورد کنیم

 اخبار

//bayanbox.ir/view/3025064756048321543/final.jpg

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه آیین گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه گیلان گفت: هر کدام از چهار لایحه مدنظر در اف‌ای تی اف به تنهایی و جدا جدا خیلی مشکلات جدی و اساسی ندارند و می‌شود با همان حق شرطی که باید گذاشت این‌ها را دنبال کرد. اما آن چیزی که ما را دچار مشکل اساسی می‌کند و با مبانی اندیشه‌ای ما مشکل دارد خود اف‌ای تی اف است.

قالیباف با تاکید بر اهمیت بحث اف‌ای تی اف گفت: بحث مربوط به سی اف تی یا پالرمو یا قانون مبارزه با پولشویی یا قانون مبارزه با تروریسم درخصوص مسائل مالی یا انرژی هسته ای؛ چه بخش کنوانسیونی اش و چه بخش قوانین داخلی که باید در آن راستا تنظیم شود، اگر نگاه کنید به اینها، می‌گویند ۴ لایحه. هر کدام از چهار لایحه مدنظر، به تنهایی و جدا جدا خیلی مشکلات جدی و اساسی ندارند و می‌شود با همان حق شرطی که باید گذاشت این‌ها را دنبال کرد. اما آن چیزی که ما را دچار مشکل اساسی می‌کند و با مبانی اندیشه‌ای ما مشکل دارد خود اف‌ای تی اف است.

FATF می‌خواهد کشور‌هایی که خلاف جریان سرمایه داری حرکت می‌کنند را از دسترسی به نظام مالی جهانی محروم کند

وی ادامه داد: با بررسی‌هایی که کردم و در مجمع و در کمیسیون امنیت و کمیسیون اقتصادی مجمع متوجه شدم از بعد از حادثه یازده سپتامبر و از زمان بوش پسر، امریکایی‌ها تصمیم گرفتند – همه این‌ها فکت تحقیقی دارند - نه فقط بخاطر ما بلکه بخاطر چین و همه کشور‌هایی که با هژمونی امریکا مخالفند، سازوکار و نظم نوین جهانی را خارج از سازمان ملل و شورای امنیت برای دنیا سازماندهی کنند. اف‌ای تی اف نوعی ان جی او بین المللی است که این رسالت را برای امریکا انجام می‌دهد. درحقیقت می‌خواهد همه کشورهایی را که خلاف نئولیبرالیسم و خلاف جریان امریکا و سرمایه داری می‌خواهند حرکت کنند، از دسترسی به نظام مالی جهانی محروم کند. یعنی هر کشوری به هر میزانی که با او همراه است به همان میزان به او امکان دهد و به هر میزان که خطر ایجاد می‌کند او را محروم کند. این خلاصه اف‌ای تی اف است.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند ایا به پالرمو می‌خواهی رای بدهی یا نه؟ گفت: خب عزیز من خیلی موضوعات دارد. باید ببینیم در این پلن مبارزه با استکبار جهانی و در این میدان مبارزه چگونه باید حرکت کنیم. این با دوقطبی کردن و گفتن یا این یا ان نمی‌شود.

بجای رفتار‌های چکشی، منطقی برخورد کنیم

قالیباف ادامه داد: من وظیفه دارم به عنوان یک عضو مجمع که اکنون موضوع به مجمع امده و من بررسی کرده ام این را بگویم که این موضوع نیاز به بحث دارد و موافقان و مخالفان باید ساعت‌ها بنشینیم و صحبت کنیم. خواهش می‌کنم بجای رفتار‌های چکشی، منطقی برخورد کنیم. برای مردم موضوع را باز کنیم و ده‌ها فکت بدهیم که این است اف‌ای تی اف. به تجربه برجام نگاه کنید. من در برجام گفتم چرایی برای ما مهم است، اما اگر در چرایی ماندیم و برای چگونگی اش تدبیر نکردیم مشکلات برجام برای مان درست می‌شود. این موارد مواردی نیست که با یک بله یا نه بتوان موضوع را حل و فصل کرد بسیار دقیق و عمیق هستند. اینجا دانشگاه است شما کسانی هستید که می‌خواهید خود را برای انقلاب هزینه کنید، ولی باید عِده و عُده دفاع از اندیشه مان را بیاوریم. اینجا همان جایی است که می‌گویم هدف گذاری و روش و ابزار مهم است.

FATF یک ساختار مدیریتی امریکایی برای کنترل اقتصاد دنیاست

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در اینکه اف‌ای تی اف درواقع یک ساختار مدیریتی امریکایی برای کنترل اقتصاد دنیاست شک ندارم. حال با این چگونه باید طرف شویم؟ باید روشی را طراحی کنیم و جایش در دانشگاه است. جایش همین اندیشکده است. خواهش می‌کنم با یک رفتار سیاسی و جناحی به ان نگاه نکنید. هرکس بخواهد به آن با نگاه سیاسی بنگرد رفتار نادرستی را با یک موضوع مهم در سطح امنیت ملی دارد انجام می‌دهد.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی