۰

سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه قیامدشت

 اخبار

http://bayanbox.ir/view/5360156877970873567/0511.jpg

 

دکتر محمدباقر قالیباف در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه قیامدشت گفت: باید خدا را شاکر باشیم که عمر ما را در این مقطع زمانی قرار داد چون می توانستیم در زمانی زندگی کنیم که حکومت زور و نظام طاغوت حاکم باشد و حاکمان بویی از دین و اسلام نبرده باشند.

 

قالیباف تصریح کرد: واقعا همین که خداوند این منت را بر سر ما نهاده که عمرمان در زمانی قرار گرفته که در یک نظام اسلامی و در سایه یک مجتهد فقیه جامع الشرایط زندگی کنیم ، باید قدردان این نعمت باشیم.

 

وی تاکید کرد: نمی خواهم بگوییم در جمهوری اسلامی مشکلاتی نیست ولی این را می گوییم که ما در یک نظام اسلامی در فضایی زندگی می کنیم که این فضا متبرک به خون شهدا بوده و تکیه به مکتب اهل بیت (ع) دارد. در سایه حکومتی زندگی می کنیم که ریشه در نهضت امام حسین (ع) دارد اما ما گاهی از این نعمت بزرگ الهی غافل می شویم.

 

شهردار تهران با اشاره به اینکه خدا بر هیچ نعمتی که به بندگانش داده جز نعمت ولایت منتی نگذاشته گفت : امروز که ما در سایه نظامی ولایی زندگی می کنیم ، باید یادمان باشد که این نظام به برکت خون شهدا و از خودگذشتگی های رزمندگان تشکیل شده است.

 

وی افزود: لازم نیست که انسان خیلی انقلابی یا حزب اللهی باشد، هر انسانی که فقط ذره ای انصاف داشته باشد بدون شک زندگی مادی و معنوی خود را مدیون اسلام و شهدا می داند. همین که همه ما شب راحت و با امنیت سر بر زمین می گذاریم با همه فراز و نشیب هایی که ممکن است با آن مواجه باشیم، همین که نوای قرآن و نماز در کشور ما پا برجاست، آیا نباید این را مدیون شهدا و جانبازان و خانواده هایشان بدانیم که زندگی شان را وقف کشور و مردم کردند؟

 

وی با تاکید براینکه تا زمانی که با خدای خود عهد کرده و بر سنت های الهی پافشاری کنیم پیروزی از آن ما است گفت : مهم نیست در عرصه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی یا فرهنگی باشد، هر کجا که منطبق با سنت های الهی حرکت کنیم به پیروزی می رسیم .

 

شهردار تهران ادامه داد: در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس تمام کشورهای دنیا بین شوری و آمریکا تقسیم شده بود یعنی هیچ کشوری نبود که در دوران جنگ سرد زیر سلطه آمریکا یا شوروی نباشد اما در آن شرایط انقلاب ما با شعار نه شرقی نه غربی به پیروزی رسید

 

وی خاطر نشان کرد : در دوران جنگ سرد آمریکا و شوروی که هرگز کنار هم قرار نمی گرفتند در تنها موضوعی کنار هم بودند مقابله با جمهوری اسلامی بود و تنها جایی که شرق و غرب توافق کردند این بود که جمهوری اسلامی را از بین ببرند اما وعده الهی برای ما که منطبق با سنت های الهی گام برمی داشتیم محقق شد.

 

شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی امانت الهی است که به دست ما سپرده شده اظهار کرد : اگر ما تلاش کنیم خدا به ما پیروزی می دهد و به طور حتم مشکلاتمان نیز حل خواهد شد، مشروط براینکه با همان روحیه جهادی کار کنیم و کار را یک نوع مجاهدت بدانیم.

 

قالیباف تصریح کرد: ما باید برای حل مشکلات مردم نهایت تلاش خود را بکنیم تا مردم احساس کنند اگر همه مشکلاتشان حل نشده حداقل امروز نسبت به دیروز وضعیت بهبود یافته است، در غیر این صورت نسبت به ما ناامید می شوند. در این شرایط سرباز ولایت کسی است که کارآمدی دین در اداره جامعه را به اثبات برساند. بهترین راه مبارزه با آمریکا و دفاع از خون شهدا نیز اثبات کارآمدی است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه من هم رزم شهدا بودم و وظیفه ام نسبت به آنها سنگین تر از بقیه است، گفت: مناطق جنوبی شهر بیشترین شهدا را داشتند به گونه ای که به طور مثال منطقه ١٧ حدود ٤ هزار شهید داشته است و امروز ما وظیفه خود می دانیم که مشکلات مردم ساکن جنوب شهر را مرتفع ساخته و فاصله جنوب و شمال شهر را کاهش دهیم.

 

شهردار تهران با تاکید براینکه از زمانی که کار خود را در مجموعه شهرداری آغاز کرده ایم هیچ پروژه مهمی نبوده که از جنوب شهر آغاز نشده باشد ادامه داد: بوستان ولایت که اولین نهال آن با دستان مبارک مقام معظم رهبری کاشته شد نمونه ای از اقداماتی است که با هدف کاهش فاصله شمال و جنوب انجام شده است .

 

وی خاطر نشان کرد : تنها برای تملک زمین این مجموعه 500 میلیارد تومان هزینه شده یعنی معادل ٥٠ درصد از بودجه کل شهرداری تهران در سالی که ما کار را در شهرداری آغاز کردیم.

 

شهردار تهران در پایان در مورد ساخت مصلی در مناطق محرومی مانند منطقه ١٥ گفت: ما مصلی را محلی نمی دانیم که هفته ای یکبار در آن نماز خوانده شود و بعد درش را ببندند، در فرهنگ اسلامی مسجد و مصلی مرکز رجوع مردم در همه موضوعات فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شان است و باید محل تجمع برای همه نیازهای مادی و معنویشان باشد.

 

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی