۰

دکتر قالیباف در افتتاحیه ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی: نگران تهمت‌ها نیستم

 اخبار

//bayanbox.ir/view/6945185553531185620/liotttt.jpg

به گزارش خبرنگار سایت، دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران صبح امروز طی سخنانی در مراسم افتتاح ایستگاه مترو شهید صیاد شیرازی از خط سه مترو تهران، ضمن تقدیر از دست اندر کاران احداث خطوط مترو، ابراز داشت: شهید صیاد شیرازی یک افسر متدین، انقلابی، مجاهد و رزمنده واقعی بودند که از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی نقاط بحرانی حضور داشتند؛ چه قبل از جنگ و در کردستان، چه در دوران دفاع مقدس که از فرماندهان و امیران برجسته و تاثیرگذار به شمار می رفتند و چه پس از دوران دفاع مقدس.

وی تاکید کرد: شهید صیاد شیرازی جزو فرماندهانی بود که برای انقلاب، مردم و مبارزه با گروه های الحادی هم خون داد و هم خون دل خورد؛ ایشان با سختی و مشقتی که در دوران دفاع مقدس وجود داد و با همه آن فراز و نشیب ها و فضای سختی که در دوران بنی صدر در کردستان وجود داشت، زحمت کشیدند؛ همچنین نقش شهید صیاد شیرازی در خالص سازی، شفاف سازی و زنده نگه داشتن یاد و مسیر امام (ره) در ارتش بی بدیل بود.

قالیباف ابراز داشت: بنده از روزهای اول انقلاب تا روزهای پایانی شهادت شهید صیاد شیرازی، توفیق همسنگری با ایشان را داشتم و زندگی امروز ما مدیون خون دادن و خون دل خوردن این شهدا است.

وی در ادامه برای همسر شهید صیاد شیرازی نیز آرزوی سلامتی و شفای عاجل کرد و گفت: امیدوارم توفیق داشته باشیم تا قدرشناس خانواده های شهدا باشیم.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز مجموعه فعالیت های شهرداری تهران منطبق بر اولویت های شهر دنبال می شود، گفت:  میهمانان و شهرداران خارجی که به تهران سفر می کنند، همواره از نظافت شهر به عنوان یک نکته برجسته یاد می کنند اما بی انضباطی در ترافیک یک نکته غیر قابل قبول است؛ در آخرین ملاقاتی که با یکی از شهرداران کشورهای اروپایی داشتم، وی می گفت رانندگان در تهران می بینند که در یک خیابان سه مسیر عبوری بیشتر وجود ندارد اما چرا اصرار دارند در چهار و پنج لاین در خیابان تردد داشته باشند و ترافیک را بیشتر کنند؟

قالیباف ابراز داشت: ما سعی کردیم از هوشمند سازی شهر در حوزه زیر ساخت ها  و IT Base  کردن فعالیت تا حوزه حمل و نقل، مترو، بافت فرسوده، فضای سبز و سایر ماموریت ها دغدغه های مردم را مورد توجه قرار دهیم.

دکتر قالیباف در ادامه مهم ترین چالش شهر را آلودگی هوا دانست و گفت: یکی از اقدامات موثر برای کاهش آلودگی هوا توسعه حمل و نقل عمومی است.

وی افزود: نمی خواهم در خوب و بد بودن طرح زوج و فرد صحبت کنم اما شاید در این نوع تصمیمات نمی توانیم عدالت را به درستی رعایت کنیم و از دیگر سو زحمت زیادی هم برای مردم ایجاد می کنیم. البته ممکن است چاره ای جز این هم نداشته باشیم اما همواره به نوبه خودم با این نوع تصمیمات که با آن صورت مسئله را ساده می کنیم، مخالف بوده ام . با این وجود طبیعتا همه ما آنچه که تصمیم گیری شده و به قانون تبدیل شده است را اجرایی می کنیم.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی با تاکید بر مترو، عنوان داشت: توسعه مترو در این دوره مدیریتی به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت و هم اکنون نیز در اوج خودش قرار دارد؛ به نحوی که مصمم هستیم تا قبل از پایان این دوره مدیریت شورای چهارم و شهرداری تهران، بتوانیم تمامی هفت خط مترو تهران را به طول 100 کیلومتر به اتمام رسانده و تحویل شهروندان دهیم.

وی به سختی ها و مشقات های پیش رو در تکمیل خطوط مترو اشاره کرد و گفت:  در این رکود اقتصادی شدیدی که در کشور وجود دارد، تامین نقدینگی برای توسعه خطوط مترو کار ساده و راحتی نیست. کار کردن و ساختن برای ما لذت بخش است اما تامین اعتبار - آن هم با این مشکلات و بعضا عدم همکاری هایی که صورت می گیرد - رنج های بسیار زیادی دارد؛ اما مصمم هستیم که هیچ کدام از این ها ما را از کار کردن باز ندارد.

قالیباف عنوان داشت: گاهی اوقات حاشیه هایی که برای کار ایجاد می کنند و مسایلی که پیش روی حل مشکلات مردم درست می کنند، بسیار سخت تر از نداشتن پول است. چرا که نداشتن پول جزو کارهای عادی است که همه ما باید برای رفع آن تلاش کنیم و کار کردن هم برای ما لذت بخش است اما حاشیه هایی که درست می شود باعق می شود تا مقداری نگرانی ایجاد کند؛ البته مصمم هستیم که آن حاشیه ها هم هرگز ما را از کار باز ندارد.

شهردار تهران تاکید کرد: همه زندگی، کار و تلاش ما و همه اتفاقاتی که در جامعه می افتد برای رفع بعضی از نگرانی ها است. شفاف و روشن بگویم که آن نگرانی ها و غصه ها در دل من از جنس نگرانی های سیاست زدگی نیست. نگرانی ما چرخش قدرت نیست چرا که تا انسان ها، دولت ها، حکومت ها و شهرداری ها بوده اند، چرخش قدرت هم بوده است و از قضا این چرخش ها باعث رونق و پیشرفت جامعه هم می شود. البته ممکن است انتقاداتی به شکل و نوعش داشته باشیم اما اصلش نگرانی ما نیست.

وی گفت: حتی از تهمت ها و افتراهایی که می زنند هم نگرانی نداریم؛ فردی که می خواسته گزارشی را تهیه کند، یک نامه اولیه نوشته که این نامه هنوز منجر به تهیه گزارش هم نشده است اما می گویند در شهرداری تهران 2 هزار و 200  میلیارد تومان اختلاس، ارتشا و حاتم بخشی شده است.

شهردار تهران عنوان داشت:  امروز این موضوع در حال بررسی است و بنده خودم درخواست کردم که قوه قضائیه به صورت جدی به این موضوع رسیدگی کند و در این میان هیچ خط قرمزی هم وجود ندارد. امروز با بررسی هایی که انجام شده است، آنهایی که این موضوع را رسیدگی می کند در این بخش اتفاق نظر دارند که اگر بحثی هست مربوط به دو هزار و چهارصد میلیارد تومان نیست. دو هزار و چهارصد میلیارد تومان کجا و 20 میلیارد و 24 میلیارد تومان کجا. تازه این عدد هم در میزان تخفیف در 27 هزار نفری است که عضو تعاونی های مسکن شهرداری تهران بودند.

دکتر قالیباف ابراز داشت: ما حتی از اینکه به خانواده من هم تهمت و افترا بزند نگران نیستیم؛ مردم ما باهوش تر از این هستند و این مسایل دنبال می شود و حل و فصل خواهد شد. ما از این دروغ های اینچنینی نگران نیستیم اما از یک چیز نگران هستیم و در دل ما غصه است، آن نگرانی و غصه ما، نگرانی مردم و انقلاب است.

وی عنوان داشت: وقتی می خواستند شهید نواب صفوی را قبل از انقلاب در زندان قصر اعدام کنند، گفتند برای چه مبارزه و تلاش می کنی؟ ایشان گفت برای برقراری حکومت اسلامی. از شهید نواب صفوی پرسیدند در حکومت اسلامی می خواهی چه کار کنی؟ ایشان گفت: اگر رفتگر حکومت اسلامی هم شوم، به آن افتخار می کنم. بنده با افتخار می گویم یک روستا زاده هستم و امروز در یک مسئولیتی مثل شهرداری تهران توفیق خدمت دارم که افتخار رفتگری مردم را دارد. این به برکت 50 سال خون دل خوردن و خون دادن این مردم و ملت است. این ملت پای انقلاب آمدند و  همه مردم با هر گرایش و سلیقه ای پای انقلاب ایستادند.

قالیباف ادامه داد: اگر نا امنی شد و مناققان مردم را در خیابان ها مثل شهید صیاد شیرازی ترور کردند، اگر جنگ شد و تحریم ایجاد شد این مردم ایستادگی و صبر کردند؛ حتی اگر ما مدیران تصمیم های درست و نادرستی گرفتیم این مردم تحمل کردند و با بزرگواری و گذشت از کنار تصمیم های غلط و وعده های دروغین ما مدیران گذشتند و به روی ما مدیران نیاورند. غصه و نگرانی ما آنجا است که یک نسل اینگونه ایستادند و حالا در زحمت مشکلات اقتصادی و یک شغل برای فرزند خود هستند. مردم در زحمت یک حداقل معیشت برای زندگی و سرپناه کوچکی برای زندگی زن و بچه خود هستند و امروز شاهد هستیم فرزند در مقابل پدر و پدر در مقابل فرزند شرمنده است.

 

شهردار تهران تاکید کرد: رضایت مردم تبلور رضایت خدا است و مردم در این بخش از دست ما مدیران راضی نیستند. هر وقت ما مدیران مشکل داشتیم، آنها آمدند و همراهی کردند هر وقت آنها مشکل داشتند، ما همراهی نمی کنیم؛ امروز شرایط سخت زندگی برای آنها حاکم است و نگران هستیم که مردم ناامید شوند.

دکتر قالیباف ادامه داد: جوانان امروز ما دوران سخت قبل از انقلاب را ندیدند و شاهد نبودند یک کسی با روحیه استکباری و استبدادی، عزت این ملت را در داخل و خارج لکه دار می کرد و پا روی شرف این مردم می گذاشت. مردم ما آن روز را ندیدند که یک سرباز آمریکایی بر همه مردم این سرزمین ترجیح داشت ولی امروز گاهی با تنوع تصمیمات ما و اختلافاتی که وجود دارد، کارآمدی نظام را زیر سوال می بینند؛ ما از اینجا نگران انقلاب هستیم که انقلااب کارنامه قابل دفاعی در حوزه اقتصادی، مدیریت و فرهنگ نداشته باشد.

شهردار تهران ابراز داشت: ما نگران این هستیم که امروز به جای آنکه دغدغه مجموعه مدیران و نخبگان جامعه، دغدغه مردم باشد و نگاه کنند به بقیه دنیا که بعضا جوانان آنها را الگوی خودشان قرار می دهند؛ حتی اگر آنجا را الگو قرار می دهید ببینید که نخبگان آن جامعه هرگز نگران راست و چپ نبودند و به دنبال اصلاح طلب و اصولگرا نرفتند و در منافع و موضوعات ملی، همه کنار هم ایستادند و وحدت کردند؛ اگر مشکل جامعه حل شد، در سایه اجماع پیش رفت نه در سایه عناد، لجبازی، تهمت زدن و غیبت.

وی تاکید کرد: حتی به گونه ای با هم حرف می زنیم که بی اعتماید برای مردم نسبت به نظام درست می کنیم و اسم آن را هم می گذاریم مبارزه با فساد و عدالت خواهی؛ این بیشتر شبیه به عدالت خواری است. روش مبارزه با فساد روشن و مشخص است و باید سیستم ها را شفاف کرد.

شهردار تهران گفت: البته زمان می گذرد و تمامی این موارد روشن می شود؛ بنده هم  در فرصت های بعدی حتما به اطلاع مردم می رسانم اما اینکه ما سیستم را باز می گذاریم تا مردم و دستگاه های نظارتی ببینند و نظارت کنند و هر کسی اطلاعات خواست، در اختیارش قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه «ما نگران مردم و انقلابمان هستیم»، گفت: سزاوار نیست امروز این مردمی که هیچ چیز برای حفظ این کشور، گسترش و عظمت انقلاب اسلامی کم نگذاشتند، در سختی هایی که دارند زندگی کنند؛ رزمندگانی که در مقابل دشمن ایستادند و هر گز نشکستند ، امروز حرمت آن ها در مقابل خانواده و فرزندانشان می شکند.

شهردار تهران ابراز داشت: ما در شرایطی هستیم که به جای اینکه به داد مردم برسیم، هر روز دعوای بین مسئولان و موضوعات بی ربطی مطرح شده و دنبال می شود.

دکتر قالیباف در پایان گفت: در این ایام و ماه عزیز از خداوند می خواهیم که توفیق خدمتگاری صادقانه، وفاداری به انقلاب و نظام و خدمت بی منت به مردم عزیز را داشته باشیم.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی