۰

دکتر قالیباف در مراسم تکریم و معارفه جمعی از مدیران شهرداری

 اخبار

//bayanbox.ir/view/7618193042337940152/liot.jpg

پرداخت ها و پاداش های چند ده میلیونی در شهرداری تهران وجود ندارد / کارنامه افراد نشان می دهد چه کسانی وعده دادند و چه افرادی کار کردند

 

شهردار تهران با تاکید بر این نکته که « پرداخت‌های چند ده میلیونی در شهرداری تهران وجود ندارد»، گفت: معاونان شهردار تا پایان سال ۹۴مجموعا حقوق بالای ۱۲میلیون تومان نداشته‌اند. دریافتی محمدباقرقالیباف از شهرداری تهران هم هفت میلیون و پانصد هزارتومان است نه ۱۴میلیون تومان بر اساس مصوبه شورا ۱۴میلیون تومان به من تعلق می گیرد که نصف این مبلغ را بر می‌گردانم و نصفش را به حساب می‌ریزم. با این وجود نمی‌دانم چطور می‌گویند حقوق شهردار یک درصد درآمد شهرداری است؟

 

به گزارش خبرنگار سایت، دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران صبح امروز طی سخنانی در آئین تکریم و معارفه جمعی از مدیران شهرداری تهران، ضمن گرامیداشت چهاردهم تیر ماه به عنوان روز شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، به گستردگی ابعاد خدمت در شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: فعالیت های شهرداری از کارهای تربیتی، ذهنی، روحی و روانی تا توجه به مسایل بهداشتی، کالبدی، خدماتی در ابعاد مختلف را شامل می شود و این مایه افتخار است انسان که در این مجموعه یک جامعه اسلامی، به مردم با چنین فرهنگ و سابقه تمدنی خدمت می کند.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت:  البته نباید از بعضی حرف ها، نوشته ها و گفته ها دلخور شویم؛ وقتی انسان با خدای خودش عهد کرده و کار را برای خدا انجام دهد، بعد از آن هیچ جای گله مندی و ناراحتی باقی نمی ماند.

دکتر قالیباف تصریح کرد: البته اگر فرصت پیدا شد، انسان وظیفه دارد آن حرف ناقص را اصلاح کند اما اگر کار را برای خدا کرده باشد، نباید از حرف غیر منصفانه ناراحت شود چرا که با خدا معامله کرده است نه بنده خدا. بسیاری از اوقات صحبت هایی با غوغا و غوغاسالاری از سوی کسانی که پرحرف و پر سخن هستند، زده می شود  که ممکن است بخشی از آن ها نادرست باشد.

 

کارنامه افراد نشان می دهد چه کسانی وعده دادند و چه افرادی کار کردند

شهردار تهران در ادامه تاکید کرد: امروز چهار دهه از انقلاب اسلامی گذشته است و سال‌های ۵۸و ۵۹نیست که کارنامه فرد برای جامعه مشخص نباشد؛ قالیباف و قالیباف ها در هر مسئولیتی که هستند و بسیاری از کسانی که از مواضع مختلف پشت تریبون ها قرار می گیرند، ۳۶ سال کارنامه پشت سر خود دارند؛ فارغ از اینکه این کارنامه چه چیزی است. در اینجا مردم می توانند تشخیص دهند که چه کسانی حرف و وعده تحویل دادند و چه کسانی کار و عمل انجام دادند ولو اینکه در این کار و عمل نقص و اشکالی هم وجود داشته باشد.

وی یادآور شد: ما نباید با این غوغاسالاری ها نسبت به آن وظیفه مهم و اصلی خودمان بی توجه باشیم چرا که شهرداری جایی است که به صورت مستقیم به مردم خدمت رسانی می کند و این غوغاسالاری ها نباید ما را از این کار باز بدارد؛

دکتر قالیباف ادامه داد:  وقتی کاری را انجام می دهید که مبتنی بر باورهای دینی و انقلابی، سنت های خوب ملت و تمدن ایرانی و اسلامی است، ممکن است در یک فاصله کم برای شما سوت و کف بزنند و چند صباح بعد ناسزا بگویند اما این دست زدن ها و دشنام ها نباید هیچ تاثیری بر ما بگذارد.

غوغاسالاری ها و وعده های بی عمل نباید ما را از یک کار پر معنای جهت دار دور کند

وی تصریح کرد: البته اگر نقصی در کار ما وجود دارد، باید آن نقص را برطرف کنیم اما اگر اصل کار ما درست است، این حرف های غوغاسالار، پر وعده و بی عمل نباید ما را از یک کار پر معنای جهت دار که منطبق بر سنت های ایرانی، اسلامی و ارزش های انقلابی است، باز بدارد.

شهردار تهران در ادامه بر ضرورت وجود روحیه مبارزه و استکبار ستیزی تاکید کرد و گفت:  ما باید محکم شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر صهیونیست» بدهیم و لحظه ای از آن غفلت نکنیم تا دنیا این را از ما ببیند اما از دیگر سو وقتی به داخل کشور نگاه می کنیم، بفهمیم که «مرگ بر آمریکا» جز کار، کار، کار و خدمت به مردم چیز دیگری نیست.

 

تعریف اسلام سیاسی پس از امام (ره) مردود است

وی ادامه داد: این مسیر درست و اسلامی سیاسی است که امام خمینی (ره) برای ما تعریف کرده است؛ بنابر این نباید اجازه دهیم کسانی پیدا شوند که تعریف اسلام سیاسی پس از امام (ره) را برای ما تدوین کنند و بگویند افکار امام مربوط به چهل سال قبل بود و امروز نیاز به تجدید نظر طلبی دارد چرا که افکار منطبق بر سنت های الهی است. 

دکتر قالیباف خاطر نشان ساخت: همه ما افتخار می کنیم که «شهرداری چی» هستیم چرا که زباله مردم این شهر را جمع کرده، با افتخار جارو می زنیم و کار فرهنگی می کنیم؛ همچنین حتما کار فرهنگی ما جهت دار و منطبق با ارزش های انقلاب، نظام و باورهایی است که از فرهنگ امام (ره) یاد گرفته ایم چرا که تربیت شده این مکتب هستیم.

موضوع فیش های حقوقی را از هشت سال قبل در شهرداری کنترل کردیم

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود به دفاع از مجموعه همکاران شهرداری تهران در بحث فیش های حقوقی پرداخت و گفت:  ما در مجموعه شهرداری تهران از ابتدا با دقت، این موضوع را رعایت کردیم که اسناد و مدارک آن کاملا وجود دارد.

وی گفت: به دلیل برون سپاری هایی که در مجموعه شهرداری تهران صورت گرفته است، گاهی یک معاون شهرداری ناگزیر است در هیات مدیره سازمان ها و شرکت های مختلفی حضور داشته باشد؛ به عنوان مثال ممکن است یک معاون در ۱۰ شرکت رئیس هیات مدیره باشد، اما هیچ کس به هیچ عنوان از ۱۰شرکت حق هیات مدیره دریافت نکرده است. چرا که ما هشت سال قبل این موضوع را بخشنامه کرده و ممنوع کردیم. در آن زمان گفتیم اگر این فرد بر اساس قانون می خواهد حقی را دریافت کند، تنها می تواند از یکی از این شرکت ها و موسسات دریافتی داشته باشد و سقف آن را هم مشخص کردیم.

دکتر قالیباف در ادامه عنوان داشت:  روزی که پورزندی معاون مالی و اداری شهرداری تهران بود، به عنوان نماینده حقوقی شهرداری نسبت به سهام بانک شهر در جلسات هیات مدیره شرکت می کرد؛ در آن زمان وقتی بر اساس مصوبات بانک مرکزی، سود پایان سال به عنوان حق قانونی بین افراد توزیع می شد، سهم وی کمتر از ۳۰۰میلیون تومان بود که به شخص ایشان تعلق می گرفت. پورزندی در آن زمان از من سوال کرد که این پول را چه کار کنم؟ من هم شش سال قبل به ایشان گفتم شما نماینده حقوقی شهرداری هستید و از اینکه زحمت کشیدید و این کار را کردید، خداوند به شما  خیر دهد .از این مبلغ نیز سه میلیون تومان به عنوان پاداش خود شما است اما مابقی آن را در حساب ماده ۱۷می ریزید و در شهرداری بر اساس ماده ۱۷عمل می کنیم.

 

حقوق شهردار تهران هفت میلیون و پانصد هزار تومان است

وی تاکید کرد: بعضی دستگاه های نظارتی از ما فیش های حقوقی را خواستند و ما نیز مدارک را ارسال کردیم؛ در ابتدا همه گفتند ما باور نمی کنیم چرا که در شهرداری باید حقوق ها چند ده میلیونی وجود داشته باشد اما پس از ارسال فیش ها مشخص شد که حقوق ها چه میزان است.

دکتر قالیباف در ادامه به موضوع بررسی حقوق شهردار تهران در صحن روز گذشته شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد و گفت:  دیروز در جلسه شورا این موضوع به حق مطرح شد که از این بابت تشکر می کنم اما در جلسه روز گذشته شورا حق مطلب از سوی آقای امانی ادا نشد؛ دریافتی محمد باقر قالیباف از شهرداری تهران هفت میلیون و پانصد هزار تومان است نه 14 میلیون تومان و رونوشت همه فیش های حقوقی من نیز وجود دارد. بر اساس مصوبه شورا 14 میلیون تومان به من تعلق می گیرد که نصف این مبلغ را بر می گردانم و نصفش را به حساب می ریزم. با این وجود نمی دانم چطور می گویند حقوق شهردار یک درصد درآمد شهرداری است؟

وی در ادامه تصریح کرد: تا امروز در هیچ ماموریتی حتی یک روز حق ماموریت هم نگرفتم؛ اضافه کار از شهرداری تهران را نیز از روزی گرفتم که پسرم را داماد کردم و هزینه ها مقداری بالا رفته است.

 

همسرم یک ریال هم از شهرداری تهران حقوق نگرفته است

شهردار تهران در ادامه به ابهامات مطرح شده درباره حقوق همسر خود نیز پاسخ داد و گفت: تحصیلات، جایگاه و نوع کار همسر من مشخص است؛ همسر من ۱۰ سال است که در شهرداری تهران انجام وظیفه می کند و جایگاه آن به عنوان مشاور شهردار، ۱۶-۶است؛ ایشان ۱۲۰ماه است که در این حوزه فعالیت دارد و با احتساب حقوق متوسط ماهی پنج میلیون تومان، رقم حقوق وی چند صد میلیون تومان می شود اما همسر من در این ۱۰سال حتی یک ریال از شهرداری تهران حقوق نگرفته و به قول بچه جبهه ای ها صلواتی خدمت کرده است.

دکتر قالیباف تاکید کرد: بنده همسر خودم را عضو هیات مدیره سازمان فرهنگی و هنری نکردم؛ بلکه سازمان فرهنگی هنری هیات امنایی دارد که تنها یک عضو آن من هستم. هشت سال قبل در آنجا گفتند که خوب است یک خانم حتما در هیات مدیره حضور داشته باشد و این هم پیشنهاد خانم نوبخت و خانم خزعلی بود. در نهایت به خاطر آشنایی که آن ها از طریق دانشگاه الزهرا (س) داشتند، خانم من را پیشنهاد دادند.  حتی همه عزیزان در هیات مدیره سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران حق جلسه و هیات مدیره دریافت می کنند اما خانم من حتی این حق را هم نمی گیرد.

 

عدم دریافت حقوق بابت پروازها در طول ۱۵سال گذشته

وی با بیان اینکه «من حتی یک روز در خانه سازمانی ننشستم و حق مسکن و حق سفره دریافت نکرده‌ام» ، گفت:  ۱۵سال است که در شرکت ایران ایر پرواز انجام می دهم و ساعت های پرواز هم مشخص است؛ من به هیچ عنوان در وقت اداری پرواز نرفتم بلکه پروازها یا در تعطیل رسمی بوده یا از ساعت پنج و شش بعد از ظهر به بعد صورت گرفته است. . حتی من به صورت مرتب هم پرواز نمی روم، به گونه ای که الان ۲۵روز است پرواز نداشته ام اما در برخی موارد باید طبق مقررات پرواز انجام دهم.

دکتر قالیباف خاطر نشان ساخت: این یک کار تخصصی است که در غیر وقت اداری صورت می گیرد و حق من است اما بدانید محمد باقر قالیباف در ۱۵سال گذشته حتی یک تومان هم از شرکت ایران ایر که یک شرکت دولتی است، دریافت نکرده است. در این مدت حقوق من مشخص است و حتی چندین بار هم پیگیری کردند آن را به من بدهند اما تا آن را دریافت نکردم.

وی گفت: همه شما وقتی مسافر هواپیما هستید، هزینه بیمه را پرداخت می کنید که این رقم در فیش ها وجود دارد؛ بنده هم سالانه ۲۸۰تا ۳۰۰هزار تومان حق بیمه حوادث را از پول شخصی خودم واریز می کنم تا بتوانم پرواز انجام دهم چرا که من حقوقی دریافت نمی کنم که این مبلغ حق بیمه حوادث از حقوق من کسر شود.


پرداخت ها و پاداش های چند ده میلیونی در شهرداری تهران وجود ندارد

شهردار تهران با تاکید بر این نکته که « پرداخت های چند ده میلیونی در شهرداری تهران وجود ندارد»، گفت: معاونان شهردار تا پایان سال ۹۴مجموعا حقوق بالای ۱۲میلیون تومان نداشته اند. همچنین اجازه ندادم که کسی پاداش بالا دریافت کند. محال است که یک مورد هم دریافت پاداش های بالا در شهرداری تهران وجود داشته باشد اما اگر یک مورد هم پیدا شود، آن فرد تخلف کرده است؛ این در حالی است که تا کنون در این زمینه گزارشی هم نداشته ایم.

وی گفت: در شورای سوم بحث می کردند که دریافتی شهردار شش میلیون تومان است چرا که مبنای محاسبه حقوق شورا به ازای هر ساعت، برابر یک شصتم حقوق شهردار است. اما در همان زمان هم من می گفتم که من نصف این مبلغ را هم نمی گیرم.

دکتر قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود به تکریم و معارفه تعدادی از معاونان شهردار تهران اشاره کرد و گفت: امروز هیچ کس از شهرداری و جایگاه مدیریت شهری خداحافظی نمی کند بلکه تنها سنگر را عوض کرده ایم. ما در شهرداری تهران پیش از آنکه با همکاران رابطه اداری، سیستمی و ساختاری داشته باشیم، با یکدیگر دوست و رفیق هستیم و ارتباط عاطفی داریم چرا که اساس کار پر خیر و برکت نیز همین است.

 

حضور عبداللهی در حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی / امرودی مشاور شهردار تهران شد

وی ضمن تقدیر از فعالیت های حجت الاسلام و المسلمین امرودی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، گفت:  ایشان هفت سال است که در حوزه مسایل فرهنگی و اجتماعی شهرداری به عنوان فردی موثر، زحمتکش و پرتلاش خدمت می کند. امرودی به عنوان یک رزمنده، جانباز دانشگاهی، روحانی پر تلاش، انسان پرکار و پر تلاش زحمت کشیده و  انصافا خارج از توقع من در وقت گذاری و کار میدانی فعال بوده است.

وی دارا بودن یک ذهن منظم و مهندسی شده را یکی از ویژگی های امرودی توصیف و از تلاش، پرکاری ،نشاط و روحیه کاری و همچنین ایده پردازی وی در حوزه های فرهنگی تقدیر کرد.

شهردار تهران با اشاره به سابقه کاری امرودی در حوزه بین الملل و توجه به موضوع فلسطین، گفت: ایشان در حوزه فرهنگی و تعلیم و تربیت با تجربه خوب امور بین الملل، همچنان به عنوان مشاور من فعالیت خواهند کرد.  همچنین با توجه به سابقه امرودی در فعالیت های جهادی، در قرارگاه جهادی امام رضا (ع) به عنوان یک کار مردمی و مردم نهاد نیز در خدمت ایشان هستیم.

دکتر قالیباف با اشاره به تلاش استکبار و استعمار برای خارج کردن فلسطین از اولویت جهان اسلام، عنوان داشت: بسیاری از همکاری ها و هماهنگی هایی وجود دارد که می توان در این عرصه در حوزه جهان اسلام انجام داد که باید در این زمینه تلاش کرد.

 

انتقال تشکری هاشمی به معاونت منابع انسانی

وی در ادامه سخنان خود از تلاش های هفت ساله داریانی در مجموعه شهرداری تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایشان از مدیران لایق و با سابقه در حوزه منابع انسانی در دولت های مختلف هستند. ایشان از صمیم دل در مجموعه منابع انسانی انجام وظیفه کردند و مجموعه شورا و شهرداری نیز در بحث منابع انسانی همراهی داشتند تا معاونت منابع انسانی شکل گیرد؛ چرا که منابع انسانی رکن رکین این تشکیلات به شمار می رود. در ادامه نیز  در حوزه مدیریت و منابع انسانی مثل گذشته به عنوان یک همکار در خدمت داریانی خواهیم بود.

شهردار تهران در ادامه به انتقال تشکری هاشمی از حوزه حمل و نقل به معاونت منابع انسانی اشاره کرد و گفت: تشکری هاشمی ۳۵سال سابقه کار و فعالیت دارد؛ او در پنج - شش سال اول به عنوان یک بسیجی در جبهه تیر زده است و تخصص وی نیز در حوزه مهندسی صنایع است. وی در ۱۵سال بعد تماما در حوزه منابع انسانی فعالیت کرده و  ۱۵سال دوم عمدتا در حوزه فنی کار کرده است. روزی که ایشان را از حوزه منابع انسانی در حمل و نقل گذاشتم، همه به همین میزان تعجب کردند که امروز ایشان از حمل و نقل به منابع انسانی آمده است.

وی ضمن تقدیر از زحمات تشکری هاشمی در حوزه های زیر ساختی حمل و نقل شهری و فرهنگ سازی، به بیان مهم ترین اولویت های حوزه منابع انسانی پرداخت و گفت: ضروری است بحث امنیت شغلی، معیشت، اصلاح فرایند ها در سلامت سازی و مبارزه با فساد اداری مورد توجه قرار گیرد که این ماموریت ها در احکام کاری به صورت شفاف و روشن مشخص شده است.

دکتر قالیباف اظهار داشت: شهر، شهرداری و مردم سه راس یک مثلث هستند بنابر این هر کاری می خواهیم انجام دهیم، باید اثر آن تصمیم را در این سه راس مشاهده کنیم. اگر شهرداری از جای خود بلند نشود و کار خود را به درستی انجام ندهد، نمی توانیم به شهر و مردم نیز خدمت درستی ارایه کنیم بنابر این مهم ترین رسالت در حوزه منابع انسانی توجه به این موضوع است.

شهردار تهران بر ضرورت کار میدانی، حضور مستقیم و سنگ صبور بودن کارکنان تاکید کرد و گفت: گاهی همدردی مهم تر از حل آن درمان است که این موضوع را باید در حوزه منابع انسانی مبنا قرار دهیم.


تاکید بر فقرزدایی و توجه به مسایل اجتماعی شهر

وی در ادامه با اشاره به حضور مجتبی عبداللهی در حوزه معاونت فرهنگی و اجتماعی، گفت: با سابقه و شناخت بیش از سه دهه ای که از عبداللهی دارم، ایشان برادری پر کار، پر تلاش و آرام است که کار را از پائین ترین رده ها در شهرداری آغاز کرد، اما این مسیر را با موفقیت طی کرده  و در حوزه خدمات شهری کارهای خوبی با آثار و برکات فراوان در شهر انجام دادند.

دکتر قالیباف ابراز داشت: عبداللهی یک برادر کاملا اجتماعی است که به موضوعات اجتماعی و فرهنگی توجه دارد؛ همچنین روحیه ارتباط با مردم، انجام دادن کار مردمی و توجه به مسایل اجتماعی را می توان در کار ایشان مشاهده کرد.

شهردار تهران افزود:  ما سند بالادستی بسیار مدونی در حوزه اجتماعی و فرهنگی داریم و در این زمینه ۱۸ماموریت را در سه فصل مشخص کرده ایم؛ بر این اساس هیچ چیزی جز اجرای آن ها را نمی خواهیم چرا که هر کاری خارج از این سند انجام شود، خارج از مدار به شمار می رود.  مخصوصا آنکه باید توجه به حوزه فقرزدایی، رسیدگی به فقرا، توجه به آسیب های اجتماعی و مسایل اجتماعی شهر را در حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار دهیم. در این زمینه باید تمامی موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد، تشکل های مذهبی و ... را  ساماندهی کرده و در اولویت قرار دهیم تا بخشی از کارهای اجتماعی به صورت دو طرفه انجام شود.

وی موضوعات هویت محلات، توجه به سرای محلات و مدیران محلات و اوقات فراغت غنی شده را از ماموریت ها و رسالت های جدی حوزه اجتماعی و فرهنگی نام برد.

شهردار تهران در ادامه به حضور مجتبی یزدانی در حوزه معاونت خدمات شهری اشاره کرد و گفت: یزدانی با سابقه طولانی در شهرداری تهران، کار خود را به صورت میدانی و از بستن لامپ روشنایی در خیابان آغاز کرده است و در سال های گذشته نیز در شهرداری تهران سابقه مدیریتی داشته است. او در این سال ها زحمات زیادی کشیده و کار را خوب می شناسد که امیدواریم همین مسیر را دنبال کند تا کارآمدی در مجموعه حوزه خدمات شهری افزایش یابد.

 

مازیار حسینی به عنوان معاونت حمل و نقل و ترافیک منصوب شد

دکتر قالیباف همچنین با اشاره به حضور مازیار حسنی در حوزه حمل و نقل و ترافیک، از وی به عنوان دوست و برادری پرکار و متدین یاد کرد و گفت: امیدواریم ایشان هم بتوانند راه بسیار پر رونق، خوب و کارآمدی که هاشمی تشکری در یک دهه گذشته در حوزه حمل ونقل و ترافیک داشتند را ادامه دهند.

وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های فراوان مازیار حسینی در حوزه فنی و عمرانی، گفت: بنا به دستور مستقیم مقام معظم رهبری، قرار شد تا ما موضوع مصلی را دنبال کنیم. بنده همان روز به آقای حسینی گفتم بایستیم و مصلی را بسازیم تا این دستور رهبر معظم انقلاب را تمام کنیم. در آن زمیان برآوردها حدود دو ماه طول کشید اما این کار به دلایل مختلف صورت نگرفت.

شهردار تهران تصریح کرد: بگذریم از اینکه در بیرون ده ها تحلیل کردند و حرف زدند، اما رابطه ما بر اساس این حرف ها و تحلیل ها نبود چرا که بعضی ها با حرف، پر رویی، وعده و وعید و رفتارهای غیر منطقی موضوعات را تحلیل می کنند اما وقتی دو برادر به هم اعتماد دارند، مسایل را به گونه دیگری با هم دنبال می کنند. مازیار حسینی نیز در کار صبور بوده و در این مسیر کارهای خوبی را برای اجرای طرح بوستان ولایت و قرارگاه جهادی امام رضا (ع) انجام دادند.

وی تاکید کرد: بخش اجتماعی و مردمی حوزه حمل  نقل عمومی به مراتب مهم تر از بحث فنی است؛ اگر می خواهیم کارهای فنی پیش رود، باید به بحث های اجتماعی و فرهنگی از ابعاد مختلف توجه داشته باشیم. به عنوان مثال هم اکنون سه میلیون و ششصد هزار مسافر در مترو رفت و آمد می کنند و به طور متوسط در هر سفر ۲۰دقیقه تحت پوشش ما هستند که می توانند بشنوند و ببینند. در کنار آن بر اساس قانون جدید حمل و نقل هم اکنون مسئولیت همه آژانس ها با شهرداری ها است و در کنار آن رانندگان تاکسی را داریم. بنابر این دنیای وسیعی در حوزه فرهنگی و رفتار ترافیک وجود دارد که دو سوم وقت شما باید در این حوزه بگذرد و یک سوم وقت در حوزه مسایل فنی باشد.

دکتر قالیباف افزود: در افتتاح ایستگاه مترو میدان انقلاب تاکید کردم که مترو دیگر یک سازه فنی، مهندسی و کالبدی نیست بلکه مترو یک سازه اجتماعی شده است.

 

انتصاب شهرداران مناطق یک و سه

وی در بخش پایانی سخنان خود از جا به جایی سلیمانی از شهرداری منطقه سه به شهرداری منطقه یک و همچنین حضور دباغ از سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران به شهرداری منطقه سه خبر داد.

برچسب ها تکریم و معارفه

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی