۰

تقدیر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس از شهرداری تهران

 نگاه دیگران

محمدعلی پور مختار، رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی«تهران سما» کسب عناوین جهانی تهران در مجمع جهانی شهری ایتالیا را نشان دهنده پیشرفت ها و ارتقای پایتخت به عنوان شهری جهانی خواند و گفت: کسب عناوین جهانی پایتخت کشورمان، موید عزم و اراده جدی و تلاش مضاعف مدیریت شهری تهران است.

 

وی افزود: دستاوردهای شهرداری تهران در مجمع شهری جهان، قابل تقدیر است و نشان دهنده شان و جایگاه پایتخت کشور در سطح جهان می باشد.

 

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، در ادامه با اشاره به رونمایی از اطلس خلیج فارس گفت: حذف عنوان فارس از نام خلیج فارس نشان دهنده تلاش های مغرضانه برخی کشورهاست که به دور از نگاه به واقعیت های تاریخی رخ داده بود. این در حالیست که واقعیت های تاریخی را نمی توان انکار کرد و خلیج فارس خلیج همیشه فارس بوده و خواهد بود.

 

این نماینده مجلس همچنین تاکید کرد: کشورهایی که مواضع تند سیاسی با ایران دارند با هماهنگی و رایزنی بعضی کشورهای حوزه خلیج فارس در صدد بودند با تغییر نام خلیج فارس، چهره ی واقعیت ها را بپوشانند اما با تلاش های مدیریت شهری تهران اطلس خلیج فارس از سوی سازمان ملل متحد رونمایی شد و برای کشورهای عضو ارسال شد تا آنها نیز همین نام را در اطلس جغرافیایی خود ذکر کرده و بر اساس آن رفتار دیپماتیک داشته باشند.

 

نماینده مردم بهار و کبوتر آهنگ در مجلس نهم شورای اسلامی اضافه کرد: کشورهای مخالف ایران، نه تنها به دنبال حذف نام خلیج فارس بلکه گاهی نام کشور ایران را نیز از مجامع جهانی حذف می کنند، اما برگزاری اجلاس سران غیر متعهدها و حضور مدیریت شهری تهران به عنوان پایتخت ایران در مجامع جهانی به جهانیان ثابت کرده است که ایران با اقتدار و توانمندی های بسیار در تمام دنیا می درخشد.

 

وی با اشاره به کسب نشان شهر برتر در تجارت موفق به تهران و وین گفت: کسب این عنوان نشان می دهد مدیریت شهری تهران جایگاه پایتخت را در حدی که مورد انتظار مردم کشورمان و جهانیان بوده رسانده است و امروز تهران به عنوان الگویی برای سایر شهرهای کشور و دنیا محسوب می شود که باید از اقدامات و خدمات این سازمان الگو برداری شود.

 

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: بمباران تبلیغات منفی بر علیه ایران و منزوی نشان دادن کشورمان در این برهه زمانی، نگاه دیگر کشورها را به ایران منفی کرده بود، اما برگزاری اجلاس سران غیر متعهد و پس از آن حضور موفق شهرداری تهران در مجمع شهری جهان ، این تبلیغات را متلاشی کرد. اما در عین حال برای ما مهم رضایتمندی مردم کشورمان است.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی